Magazin

Demirkol'dan ilginç savunma

Demirkol'dan ilginç savunma

Gamze Özçelik' tecavüz iddiasıyla tutuklanan Gökhan Demirkol hakim karşısında çıktı. Tahliye talebi reddedilen Demirkol, görüntülerle ilgili olarak 'fantezimizdi' savunmasını yaptı.

Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nca "Rıza dışında cinsi münasebette bulunmak" suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde öğleden sonra başladı. Duruşmaya, Antalya E Tipi Kapalı ve Yarı Açık Cezaevi'ne sevk edilen Gökhan Demirkol ve avukatı Ömer Yeşilyurt katıldı. Şikayetçi Gamze Özçelik'in katılmadığı duruşmada, Özçelik'i avukatı Fatih Volkan temsil etti.

Kendisi olduğunu kabul etti
Duruşmada, hakkındaki suçlamalarla ilgili söz verilen Gökhan Demirkol, soruşturma aşamasında ifadelerin aksine duruşmada Gamze Özçelik'le cinsel ilişki yaşayan ve bunları cep telefonuyla görüntüleyen kişinin kendisi olduğunu itiraf etti. Demirkol, Mayıs 2004'ten 2 yıl öncesine kadar oyuncu manken Gamze Özçelik'le ilişki yaşadıklarını, ancak ayrılmalarına rağmen cinsel birlikteliklerinin sürdüğünü savundu.

Demirkol, 1 Temmuz 2004 tarihinde çekilen görüntülerdeki olaya ilişkin olarak da oyuncu arkadaşı Barış Kılıç'la bir kaç günlüğüne Antalya'ya tatile geldiğini, Gamze Özçelik'in kız kardeşinin Kemer'de bulunduklarını söyleyerek ailesinin yanına davet ettiklerini belirterek, o gün ve öncesindeki bir iki gün boyunca Gamze ve ailesiyle görüşmek için Kemer'e gittiklerini söyledi. Olay günü de Gamze ve ailesiyle Kemer'de bir diskoda eğlendiklerini ve içki içtiklerini anlatan Demirkol, daha sonra da Gamze'nin kaldığı otele gittiklerini, odada önce esrar içtiklerini, sonra da seviştiklerini belirtti.

Fantezimizdi
İlişkileri sırasında "sürekli cinsel fantaziler yaşadıklarını" öne süren Demirkol, ilişkilerinin kendisi ve Gamze Özçelik tarafından daha önce de cep telefonuna kayıt edildiğini, ancak sonra silindiğini ileri sürdü. Demirkol, olay gecesi Özçelik'in sarhoş olmasına rağmen bilincininyerinde olduğunu ve cep telefonuyla ilişkiyi görüntülediğinin farkındaolduğunu öne sürdü.

Hakime ilginç soru
Demirkol, Mahkeme Başkanı Mustafa Şahin'e "Görüntüleri izlemediniz mi? Gamze'nin hareketlerini izlemediniz mi? Gamze bilinçliydi" demesi üzerine Mahkeme Başkanı Şahin, "İzlemedim. Meraklısı mıyım" diye cevap verdi.

Gamze travma yaşıyor
Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan ise Gökhan Demirkol'un sildiğini söylediği tüm görüntülerin cep telefonunun dışında, evindekive işyerindeki bilgisayarında da kayıtlı bulunduğunu belirterek, "Belden aşağı vurulmuştur. 23 yaşındaki bir genç kız böyle bir tecavüze maruz kalmıştır. Gamze travma yaşıyor ve tedavi görüyor" dedi.

Tahliye talebine ret
Yaklaşık 4.5 saat süren duruşmanın sonunda Gökhan Demirkol'un ve avukatlarının tahliye talepleri, Gamze Özçelik'in ifadesinin alınamamış olması, olayın boyutu ve dosyadaki eksiklikler nedeniyle reddedildi. Mahkeme, 2.5 aydır tutuklu bulunan Demirkol'un tutukluğunun devamına, her iki tarafın da mahkemeye sunduğu görüntü ve fotoğrafların izlenmesine karar verdi.
Yayın tarihi: 17.02.2006
576
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.