Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Daha önce de dövmüş

Daha önce de dövmüş

Atatürk Havalimanı'nda Erdoğan'dan dayak yiyen dansçı Kazım Balta, yaşadığı olayı anlattı.

Anadolu Ateşi Mustafa Erdoğan'ı yakıyor. Geçtiğimiz hafta, Atatürk Havalimanı'nda Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Erdoğan'dan dayak yiyen dansçı Kazım Balta, yaşadığı olayı anlattı.

Mısır gösterisinden sonra Kahire Havaalanı'nda 3 şişe viski ve nargile tütünü aldığını belirten Balta, bunları Erdoğan'a gösterdiğini onun da "Uçakta beraber içeriz" dediğini söyledi. Genç dansçı şöyle devam etti:

"SAÇIMI ÇEKTİ KÜFÜR ETTİ"

"UÇAK İstanbul'a inince Mustafa Hoca'nın içkilerimi aldığını gördüm. İsteyince de 'Defol git' dedi. Israr edince saçımı çekip tokat attı. Küfür etti.

Şikayetçi oldum. Şuurumun açık olduğunu gösteren rapor aldım. Bu, onun ilk vukuatı değil. Dansçı Ali Özler'i de dövdü. Ali dava açtı kazandı."

Kazım Balta Zafer Akbaş'ın sorularını yanıtladı..

-Olay nasıl gerçekleşmişti?

Mısır'daki gösteriden dönerken, Kahire Havaalanı'nda üç şişe viski ve
nargile tütünü aldım. Alırken deMustafa Hoca'ya gösterdim. "Problem yok.
Uçakta beraber içeriz" dedi. Uçak inince içkilerimi almış. Daha önce de
yapardı bunu. Geri istedim" Defol git" dedi. Israrla isteyince saldırıya uğradım.
Ağır küfürler etti.

-Daha önce benzer bir hadise yaşandı mı?

Dansçı arkadaşım Ali Özler de dayak yemiş. Ali, sakat olduğu için oyuna çıkmak istememiş.Mustafa Hoca da kendisini kulise sokup dövmüş. Ali dava açtı, kazandı. Onlar da davayı temyiz ettiler.

-Bu olaydan sonra neler yaşadınız?

Dört gün Mustafa Hoca'nın aramasını bekledim. Sonunda haklarımı korumak için noterden ihtarname yolladım. Avukatları geri döndü ve "Gel bu işi tatlılıkla halledelim" dediler. Olay basına yansıyınca Mustafa Hoca haber göndermiş; "Gelsin özür dilesin, affedeyim" demiş. Dayak yedim, hakarete uğradım. Üstüne bir de özürmü dileyeyim?

-Alacağınız kaldı mı?

Sonmaaşım, son gösterilerden alacağım prim ve kıdem tazminatımla birlikte 17 bin TL alacağım var. Bunun için iş mahkemelerinde ayrı bir dava açacağım.

- Anadolu Ateşi'ndeki yeriniz kolay doldurulur mu?

Dolduruldu bile.

-İş arkadaşlarınız aradımı peki?

Aradılar. "Geçmiş olsun" dediler. Onları şahit göstereceğim ama işlerini kaybetme korkusuyla benim lehime ifade vereceklerini sanmıyorum.

Raporum kanıtımdır

Mustafa Erdoğan sizin alkollü olduğunuzu açıklamıştı. Sabaha karşı beni havalimanında bıraktılar. Karakola gidip şikayetçi oldum ve Bakırköy Devlet

Hastanesi'ne muayeneye götürüldüm. Aldığım
raporda şuurumun açık olduğu yazıyor.

-Özür dilese davadan vazgeçer misiniz?

Bu saatten sonra çok zor. Ben o özrü dört gün bekledim. Aramadığı gibi avukatını arattı.

(Vatan)
378
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.