Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Cem Yılmaz: GORA 2'den vazgeçtim

Cem Yılmaz: GORA 2'den vazgeçtim

Ünlü şovmen Cem Yılmaz, 'GORA 2 için niyetim vardı, tasarlamıştım ama vazgeçtim' dedi.

MediaCat Forum 2004'de "Kendi Kendinin CEO'su" unvanıyla "Güle Güle Gelecek: Mizah ve İletişim" başlıklı oturumda konuşan Yılmaz, mizahçıların ilk olarak işin problemli yanlarını görmek istediğini ifade etti.

Birdenbire oluşan kuyruklar
Yılmaz, 1992 yılında üniversitede öğrenciyken mizah dergisinde karikatür çizmeye başladığını anlatarak, "Çok satan ve marjinal bir dergiydi. Ben orada yapılan işi sahneye taşıdım. Öğrendiğim kıstasları kullanarak, sahnede yaptım ve birdenbire kuyruklar oldu" diye konuştu.

Zevk alıyorum
GORA ürününün satışı sırasında fiyatını belirlemekte zorlandıklarını ifade eden Yılmaz, "Pazarlama stratejilerinden birini kullanmadan, sattıkça sattım. Yılda 200 gösteri de yapıyorum, hepsi dolu geçiyor. Ben bu işi yapmaktan zevk alıyorum, neticesini almaktan değil" dedi.

İşini devam ettirmek için ne yapması gerektiği konusunu çok düşündüğünü dile getiren Yılmaz, GORA filmiyle ilgili eleştirilere değinirken de, şunları kaydetti:

Komik olsun diye yaptım
"Argo var, evet ben yaptım. Filmi ucuz bulmak beni yaraladı, üzdü. Mizahçıyı en fazla üzecek şey, mizah malzemesi olmaktır. Benim yaptığım film 10 günde 2.5 milyon kişi tarafından izleniyor. Ben filmi en fazla izlenen film olsun diye değil, komik diye yazdım. Filme sponsorların yerleştirilmesiyle ilgili olarak benim herhangi bir şeyimyok. Ben bundan mesul değilim. Birilerinin kabahati olabilir, fatura bana kesiliyor."

Düşündüm ama çekmeyeceğim
Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Yılmaz, GORA filminden arta kalanlarla 2.'sinin yapılacağı söylentilerini dile getirerek, "Niyetim vardı, tasarlamıştım ama vazgeçtim. 2, 3, 4, 5'i arkadaşlarıma anlatırım, gülerim. Topyekün beni küstürme arzusunda olanlar varsa küstürsünler" diye konuştu.
534
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.