Magazin

Çapkın Einstein

Çapkın Einstein

Fizik dahisi Albert Einstein'ın çok sayıda evlilik dışı ilişkisi ve çocuğu olduğu iddia edildi.

İzafiyet teorisiyle bilimde büyük bir çığır açan ve 1955 yılında yaşama veda eden Einstein'ın gizli kalmış aşk hayatını gündeme getiren Alman Bild Gazetesi, 'Einstein fiziği olduğu kadar güzel kadınları da seviyordu' yorumunda bulundu. Gazetede iki kez evlenen Einstein'ın eşlerine hiçbir zaman sadık kalmadığına dikkat çekildi ve üniversitedeki eski kız arkadaşı Mileva Maric'ten bir çocuğu olduğu belirtildi.

'Genç kadınları severdi'
'Einstein bu çocuğu hep inkar etti ve ölene kadar da hiç ziyaret etmedi' denilen haberde Einstein'ın kendisinden genç kadınlarla beraber olmayı sevdiğine işaret edildi. Ünlü bilim adamının 10 yıl boyunca kendisinden 17 yaş küçük Rus Margarita Konenkowa'yı sevdiği belirtilen haberde 'Fakat Einstein, sevgilisinin bir Rus ajanı olduğunu bilmiyordu. Konenkowa, Amerikan atom araştırmasıyla ilgili bilgileri Sovyetler Birliği'ne bildirdi' dendi.

'İyi bir eş olamadım'
Haberde Einstein'ın evlatlık alınan torunu Evelyn'in aslında kendi kızı olduğu da iddia edildi. 'Bu iddianın kesinlik kazanması için 12 yıl önce bir DNA testi yapılmasının planlandığı ancak Einstein'ın beyninden alınan DNA örneğinin kullanılmayacak hale geldiği için bunun gerçekleşmediği ifade edildi. Einstein'ın son yıllarını kendisinden 22 yaş küçük olan Johanna Fontova ile birlikte geçirdiği ve her fırsatta evliliklerini kastederek 'Ben iyi bir eş olamadım' dediği ifade edildi.
Yayın tarihi: 04.01.2005
471
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.