Magazin

"Canlı yayında Rus ruleti hileydi"

"Canlı yayında Rus ruleti hileydi"

İngiliz polisi, sihirbaz Derren Brown'ın canlı yayında 3 milyondan fazla izleyicinin karşısında Rus ruleti oynamasının "hile" olduğunu açıkladı.

Polis yetkilisi Lenny Harper, gösteride hiç gerçek mermi kullanılmadığını ve sihirbazın hayatının hiç tehlikeye girmediğini belirtti. Rus ruleti sırasında özel efektler kullanıldığını kaydeden Harper,"Polis, bir kişinin hayatını tehlikeye atmasına ve kafasına kurşun sıkarak kendisini öldürmesi riskini almasına hiçbir zaman izin vermez" dedi.

İngiliz Channel Four televizyonunda yayımlanan programda, "akıl kontrol uzmanı" olduğunu belirten Derren Brown (32), topundaki bölümlere numara verilmiş tabancaya mermi yerleştirecek izleyicinin düşüncelerini okuduğunu söyleyerek tabancayı kafasına dayamış ve 4 keztetiği çekmiş, silah patlamamıştı. Brown, 5. denemede silahı başka yöne doğrultarak tetiği çekmiş, silah bu kez patlamıştı.
Yayın tarihi: 07.10.2003
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.