Magazin

Çanakkale Anzaklar'ı bekliyor

Çanakkale Anzaklar'ı bekliyor

Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Çıkarması'nın 87. yıldönümü nedeniyle "Anzak Koyu"nda yapılacak anma törenleri için hazırlıklar tamamlandı. Avustralya, Yeni Zelanda ve İngiltere'den gelecek yaklaşık 10 bin turistin izleyeceği törenlerde, Avustralya'yı Genel Vali Peter Hollingworth temsil edecek.

Kara çıkarmasının gerçekleşirildiği 25 Nisan sabahı saat 05.00'te yapılacak anma törenleri nedeniyle Anzak Koyu'ndaki tüm hazırlıklar tamamlandı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı bölgedeki aktiviteleri izleyecek basın mensupları için Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü nezdinde akredite işlemlerinin yapılmaya başlandığı bildirildi.

Törenlerden bir gün önce, Kültür Bakanı İstemihan Talay, Çanakkale'ye gelerek Valilik makamında, Yeni Zelanda Çevre Kültür Tabiat Bakanı ile ikili bir görüşme yapacak.

Aynı gün, 18 Mart Spor Salonu'nda, Kültür Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi'nin ''Çanakkale Şehitleri'' adlı bale eseri sahnelenecek.

Kültür Bakanı Talay ve Avustralya Genel Valisi Hollingworth'un katılımıyla Kültür Merkezi'nde ''Aborıgın'' adlı serginin açılışı yapılacak.

Talay, Türk ve Yeni Zelandalı konuklar için verilecek kokteyle katıldıktan sonra Çanakkale'den ayrılacak.
Yayın tarihi: 19.04.2002
381
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.