Magazin

Cameron Diaz'ın hukuk zaferi

Cameron Diaz'ın hukuk zaferi

Cameron Diaz, 19 yaşındayken üstsüz fotoğraflarını çeken ve daha sonra bunlarıkendisine şantajla 3,5 milyon dolara satmaya çalışan bir fotoğrafçıya karşı açtığı davayı kazandı.

Cameron Diaz'ın fotoları sağda

ABD'li oyuncu Cameron Diaz'ın, fotoğrafçı John Rutter aleyhine açtığı davada yargıç, ünlü yıldıza tazminat ödenmesine ve Rutter'in açtığı karşı davanın reddedilmesine karar verdi.

Dava sırasında Rutter, fotoğrafların yayınlanması için Diaz'ın imzasını taklit etme ve 3,5 milyon dolar ödemediği takdirde üstsüz fotoğrafları yayınlayacağı yönünde Diaz´a şantaj yapmakla suçlandı.

Diaz, 19 yaşında tanınmamış bir modelken fotoğrafları çektirdiğini kabul etti, ancak fotoğrafların yayınlanması için asla imza atmadığını ve Rutter 2003 yılında fotoğraflarla kendisine ulaştığında ihanete uğramış hissettiğini söyledi.

Aktris, Rutter aleyhinde 2003 yılının Temmuz ayında dava açmış, birkaç ay sonra Rutter de Diaz'ı sözleşmeye uymamakla ve dolandırıcılıkla suçlayarak karşı dava açmıştı. Sahtekarlık, yalan yere yemin etme ve hırsızlık girişimi suçlarından geçen yıl suçlu bulunan Rutter, 4 yıl hapse mahkum edilmişti.

Cameron Diaz'ın kazandığı tazminat açıklanmadı, ancak ünlü yıldızın Rutter´in avukat masraflarını da karşılaması için mahkemeden karar çıkartmaya çalıştığı belirtildi.
Yayın tarihi: 06.04.2006
400
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.