Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bündchen devlet başkanı ile kapıştı

Bündchen devlet başkanı ile kapıştı

Brezilya'nın ilk kadın devlet başkanı Rousseff ile ülkenin dünyaca ünlü süpermodeli Gisele Bündchen'in arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
GISELE BUDCHEN FOTOĞRAFLARI Amerikan Time dergisi Dilma Rousseff'in ünlü mankenin rol aldığı bir reklamı kadınların imajına zarar vermekle suçlamasının ardından ikilinin kanlı bıçaklı hale geldiğini yazdı. İç çamaşırı reklamında Gisele Bündchen, kocasına arabasını çarptığını söylüyor, sonra da iç çamaşırları ile kendini affettiriyor. Hükümet "Brezilya kadınısınız, çekiciliğinizi kullanın" sloganlı reklamın yasaklanması için soruşturma açmıştı. Kendi ülkesinde eleştiriden rahatsız Eski bir gerilla olan ve hayatı boyunca kadınlara yönelik ayrımcılıkla savaşan Rousseff, ünlü modellerin Brezilyalı kadınları için yarattığı imajın yanıltıcı olduğunu söylüyor. Rousseff kabinesi, reklamın kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığı normalleştirdiğini, bugüne kadar ülkede kadının rolü için yapılan çalışmalara ters düştüğünü savunuyor. Bündchen'in ise kendi ülkesinde eleştirilmekten rahatsız olduğu söyleniyor. (Radikal)
336
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.