Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bülent Ersoy: Askerlik yapmadım

Bülent Ersoy: Askerlik yapmadım

Bazı basın organlarında hakkında çıkan haberleri yanıtlayan sanatçı Bülent Ersoy, "Askerliğe elverişli olmadığım için ihraç ettiler. Keşke yaptırsalardı, şeref duyardım" dedi.

Bülent Ersoy'un dünü-bugünü sağda

Bülent Ersoy, Dilara Müzik firmasında saat 23.45'te düzenlediği basın toplantısında, son günlerde hakkında bazı spekülasyonlar olduğunu belirterek, hakkında bir suçlama politikası yürütüldüğünü, bunu yapanların kimler olduğunu bildiğini söyledi.

"Bir kitapta, bir kadının kendisinden çocuk aldırdığının yazıldığını" dile getiren Ersoy, "Artık gülüyorum bu trajikomik isnatlara" diye konuştu.

Ersoy, "cinsiyet değiştirmeden önce bir kadınla nişanlandığı" yönündeki iddialara ilişkin olarak ise, nişanlanmış olsaydı bunun fotoğraflarının bulunacağını belirterek, "Resimler hep gazinodan, nişan yok" dedi.

"Bunların yanında bir de askerlik mevzusunun çıkarıldığını" ifade eden Ersoy, şöyle konuştu: "Fahrettin Aslan'ın oğlu Sacit Aslan'ı kullanarak 'Bülent Ersoy'la beraber askerlik yaptı' diyorlar. Sacit Aslan bir televizyon kanalındaki röportajında 'Bülent Ersoy'la askerlik yapmadım' dedi. Halkı bu kadar yanlış bilgilendirme olur mu? Bugün bir gazetede, 'ben kışladan içeri girmedim' diye bir beyanatım yayınlandı.

Böyle bir beyanat vermişsem Türkiye'de herkesten özür dileyeceğim ve gideceğim. Ama dememişsem tüm haklarımı kullanacağım. Milattan önceki halimle nitekim beni de askere çağırdılar. Askerliğe elverişli olmadığım için ihraç ettiler. Keşke yaptırsalardı, şeref duyardım."

Ersoy, kendisine yönelik bu iddiaların yıllar sonra neden açıldığını sorarak, "İşte bunun nedenleri var, bunların arkasında çok değişik güçler var. Herhalde birilerinin işine gelmemişimdir, bazı konuşmalarım, hareketlerim onları rahatsız etmiştir" dedi.

Ersoy, bir gazetecinin, "Bir süre önce Deniz Baykal ile ilgili bir açıklama yapmıştınız, onunla ilgisi olabilir mi?" sorusuna ise "Bilemem, öyle birşey söylemeyeceğim" yanıtını verdi.
(Milliyet)
331
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.