Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Bu mektuplar için dedektif olmak gerek

Bu mektuplar için dedektif olmak gerek

Şehir ve mahalle kod numarası uygulaması, yıllar önce hizmete konulmasına karşın, hala bazı mektuplarda açık adres bile yazılmıyor. Buna rağmen postacılar, adeta bir dedektif gibi, bu adresleri bulup, mektupları sahibine teslim etmeye çalışıyorlar.

Sivas Posta İşletmeleri Müdür Yardımcısı Osman Güler, A.A muhabirine yaptığı açıklamada, göndereni, alıcısı ve açık adresi tam olarak belli olmayan mektupların bile ulaştırılabilmesi için çalıştıklarını söyledi. Güler, çoğu zaman adresi yazmayan, ancak mektubunun ulaşmadığından şikayet edenlerin olduğunu da belirterek, şunları kaydetti:

"Açık adresleri ve kodları belli olmayan bu mektuplar, her şeye rağmen tanıdık birileri bulunabilir ihtimali göz önüne alınarak servise çıkarılır. Eğer bulunamazsa 3 ay herkesin görebileceği postanegirişlerinde asılır. Yine de bir sonuç alınmadığı zaman oluşturulan bir komisyonla mektup açılıp, içinde adres ve isim aranır. Göndericilerden isteğimiz, alıcı, gönderen ve açık adresleri tam belirtmeleridir."

İŞTE MEKTUPLAR
Sivas Posta İşletmesi`ne gelen bu mektuplardan bazıları şöyle:

- Gönderen belli değil, alıcı: Postacı
Yeğenim, bu mektubu Muzaffere vermeni rica ederim. Bu arkadaş benim Ankara`dan hastane arkadaşım, merak ediyorum ondan bir haber alamadım.
- Gönderen: Saliha Ç. Uluhan Sivas/İstanbul, alıcı Celal, İçeren Köyü/İstanbul.
- Gönderen: Fatih A, alıcı Mehmet Ali Alabora`ya ve tüm arkadaşlarına Memoli A.Ş İstanbul.
- Gönderen: Saliha C. Annesi, alıcı Hasan Paşa Camii çaycısı eliyle Fatihgile verin, Hasanpaşa, Kadıkaya/İstanbul.
- Gönderen: Açmadan Bil, alıcı Vural Şahin.
- Gönderen: Selami G, alıcı Hıdır Alay Mezitli muhtar adayı karşısı Mersin."
(aa)
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.