Magazin

Bu komutanlar çok güldürecek

Bu komutanlar çok güldürecek

Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü oynadığı GORA'da ünlü şovmen, iki farklı rolle; Komutan Logar ve Komutan Kubar tiplemeleriyle izleyicinin karşısına çıkacak.

Çekimi ve gösterim tarihi yılan hikayesine dönen komedi-bilimkurgu filmi GORA, 12 Kasım'da seyirciyle buluşacak. Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı ve başrolünü üstlendiği, yönetmenliğini ise Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı film, rekor sayıda kopya ile vizyona girecek. Türkiye'de 215 kopyayla toplam 420 sinema salonunda gösterilecek olan film, aynı tarihlerde Avrupa ülkelerinde de 125 kopyayla sinemalarda yer alacak. Filmde, Komutan Logar ve Komutan Kubar olmak üzere iki farklı karakteri canlandıran Cem Yılmaz'a, Özge Özberk, Ozan Güven, Şafak Sezer, Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Cezmi Baskın, İdil Fırat ve Özkan Uğur eşlik ediyor.

GORA GEZEGENİ
Dekorları, kostümleri ve post prodüksiyonuyla 'İlklerin filmi' özelliği taşıyan GORA için, Antalya Film Platoları'nda, bir gezegen inşa edildi. Yüzlerce kişilik ekip, mekanları üç boyutlu hale getirdi. GORA Gezegeni için 56 ton demir profil, 7 ton sac, 425 metrekare poliüretan, 1200 metrekare plastik levha, 6 bin metrekare sunta, 3 bin adet floresan lamba kullanıldı. Bu malzemeyle 8 bin metrekarelik alana yayılmış 24 farklı mekan yeniden yaratıldı. Post prodüksiyon aşamasında ise yerli ve yabancı ekiplerin denetiminde, Türk sinemasında daha önce kullanılmamış olan üç boyutlu efektler kullanıldı. Film, kostüm ve dekor bütçesiyle de ilgi çekecek.

Uzun zamandır bu film projesi üzerine çalışan Cem Yılmaz GORA'da Arif (Komutan Logar) ve Erşan Kuneri (Komutan Kubar) olmak üzere iki farklı karakterle seyircinin karşısına çıkacak. Ünlü şovmen, biri iyi diğeri ise kötü kalpli olan komutan tiplemeleriyle seyirciyi kahkahaya boğacak... Dizinin kostümlerini Canan Göknil hazırlarken, müziklerini ise Kenan Doğulu'nun kardeşi Ozan Doğulu yaptı...

REKOR KOPYAYLA GİRİYOR
GORA, Türkiye'de bugüne kadar en fazla kopyayla vizyona giren film unvanını kazandı.

Afiş Emrah Yücel'den
'GORA' filminin afişlerini, Hollywood'da yaşayan ünlü grafik tasarımcısı Emrah Yücel hazırladı. Yücel, 'Frida' filmi için hazırladığı uluslararası kampanyayla film reklamcılığı dünyasının Oscar'ı sayılan 'Key Art' ödülünü geçen yıl ikinci kez kazanmıştı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 13.10.2004
435
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.