Magazin

Biz İngilizleri nasıl bilirsiniz?

Biz İngilizleri nasıl bilirsiniz?

Britanyalılar, diğer ulusların kendilerini nasıl gördüğünü merak ederek bir anket yaptırdı.

Milano, MuMBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">MBA">mba ve Chicago'da yapılan anketler, yurtdışındaki temsilciliklerden alınan veriler ile Britanya'da düzenlenen bir panel sonucunda dünyanın büyük çoğunluğunun Britanyalıları zeki, esprili, nazik, gururlu ve kibirli bulduğu ortaya çıktı! Ancak bu iyi özelliklerin yanı sıra holiganlık ve alkolizmin de Britanya kültürünün bir parçası olarak görüldüğü anlaşıldı.

Kraliyet Birliği adına anketi yürüten Mori adlı şirket, amacın, 'Büyük Britanyalılar Ödülleri' için kriter belirlemek üzere Britanya'nın değerleri ve özelliklerini tespit etmek olduğunu açıkladı. Ankete göre Britanyalılar diğer uluslar tarafından genelde çekingen olarak niteleniyor ancak işe alkol ve spor karıştığında kontrolü kayBed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">Bed">bedip çekingenlikten bir hayli uzaklaştıkları düşünülüyor.

ABD vatandaşları Britanyalıların nezaket ve gurur niteliklerini olumlu olarak değerlendirirken, Milanolular bu özelliklerin aşırıya kaçtığını ve Britanyalıların ketum ve züppe olduklarını söyledi. İtalyanlara göre ise Britanyalılar modası geçmiş geleneklerine fazlasıyla bağlı. Anketin genelinde Britanya, ABD'ye olan yakınlığıyla eleştirildi. Buna karşılık ABD'liler Britanyalıların kendilerinden daha iyi giyindiğini 'itiraf' etti.
Yayın tarihi: 17.11.2004
295
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.