Magazin

Bin günde devrialem

Bin günde devrialem

Amerikalı iki denizci, bu yıl 24 Kasım'da kutlanacak Şükran Günü'nde tekneleriyle denize açılarak, tam 1000 gün boyunca karaya ayak basmadan dünya denizlerinde dolaşacak.

New York Daily News gazetesinin haberine göre, 53 yaşındaki New Yorklu denizci Reid Stowe, 32 yaşındaki Alejandro Molina ile birlikte tam 1000 gün karaya çıkmadan deniz ve okyanuslarda seyahat ederek, bugüne kadar karaya ayak basmadan en uzun süre denizde yolculuk eden ilk insanlar olma unvanını kazanmaya çalışacak.

Dönüş 2008'de
24 Kasım'da New York'tan hareket edecek Amerikalı denizcilerin, Güney Amerika, Afrika ve Avustralya kıyılarını dolaşarak, 2008 yılında yeniden New York limanına ulaşacakları ifade edildi.

Mönüde balık var
Stowe'un annesinin ismini verdiği "Anne" isimli özel hazırlanmış tekneyle yola çıkacak maceracı Amerikalılar, seyahat boyunca ağırlıklı olarak yakaladıkları balıkları ve kendilerine bağışlanan makarna ile konserve sosları yiyecek ve tatlı su ihtiyaçlarını da yağmur suyundan karşılayacak. Stowe'un ilk uzun seyahatini henüz 19 yaşındayken Hawaii'den Yeni Zelanda'ya bir tekne yolculuğuyla yaptığı belirtiliyor.
Yayın tarihi: 24.10.2005
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.