Magazin

Bill Clinton Grammy'e aday

Bill Clinton Grammy'e aday

ABD eski Başkanı Bill Clinton, 'Yaşamım' adlı kitabının ses kaydıyla Grammy müzik ödüllerine aday gösterildi.

Bill Clinton, geçtiğimiz haziranda piyasaya çıkan 'Yaşamım' adlı otobiyografisiyle 'en iyi sesli kitap kaydı' dalında 13 şubatta dağıtılacak Grammy ödüllerine aday oldu. Sergey Prokofiev'in 'Pierre ve Kurt' adlı müzikalinde seslendirme yapan Clinton, geçtiğimiz şubat ayında da Grammy ödülüne layık görülmüştü.

Armut piş kulağıma düş
ABD'de sesli kitaplar gün geçtikçe daha popüler hale geliyor ve birçok kişi kitabı okumak yerine sesli dinlemeyi tercih ediyor. Eski Başkan Clinton, ABD'de 22 haziranda piyasaya çıkan anılarını derlediği 'Yaşamım' adlı kitapta, dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile eski Başbakan Tansu Çiller'den de övgüyle söz ediyor.

Sarışın ve zeki kadın!
Tansu Çiller'i, 'Müslüman bir ülkenin modern ve zeki lideri' olarak nitelendiren Clinton, kitabında, 'eski Başbakan Çiller'in Kardak krizi sırasında Yunanistan ile yaşanan gerginlik ortamının savaşa dönüşmesi olasılığından duyduğu endişeyi' dile getiriyor ve sorunun çözümü için çaba sarf ettiğini anlatıyor.

Clinton, kitabında ayrıca iki büyük depremi atlatan Türkiye'ye destek amacıyla geldiğini ve bu ülkede öngörülenden çok kaldığını belirtiyor.

Rakibi Steve Martin
Komedi oyuncusu Steve Martin de 'The Pleasure of My Company' adlı romanının kaydıyla Clinton'la aynı dalda Grammy müzik ödüllerine aday gösterildi.
Yayın tarihi: 08.12.2004
517
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.