Magazin

Belçika'dan tam puan istiyor

Belçika'dan tam puan istiyor

2009 Eurovision'da Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise, verilen oyların politik olduğunu söyledi. Hadise, "Bunu sadece ben değil, hemen herkes söylüyor. Ancak bu benim çalışmamı engellemez" dedi. Hadise özellikle Belçika'dan tam puan istediğini de belirtti.

18-19 Mayıs 2009'da 54. kez Moskova'da yapılacak olan Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye adına yarışacak olan Hadise, TRT tarafından hazırlanan Radyo Televizyon Dergisi'nin son sayısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hadise, Eurovision oylamalarının politik olduğu yönündeki tartışmalar için, "Ben de bu yarışmada verilen oyların politik olduğunu kabul ediyorum. Bunu sadece ben değil hemen herkes söylüyor" dedi.

Belçika'nın son yıllarda ilk 10'a dahi giremediğini belirten Hadise, "Ancak bu benim çalışmamı engellemez. Evet, kime sorsanız oylamanın politik kriterler düşünülerek yapıldığını söylüyor. Ancak bu sene oylama sisteminin değişeceğini jüri sisteminin de geleceğini anımsatmak isterim. Bu yıl politik olmamasını dilerim" diye konuştu.

Özellikle Belçika'dan tam puan istediğini belirten Hadise, "Belçika gazeteleri şimdiden 'Tam puan Türkiye'ye' diye yazıyorlar. Bu yarışmadan sonra Türkiye'nin tanıtımını daha da artmasını diliyorum; çünkü Belçika'dan Türkiye'ye tatile gelenler hayret ediyorlar. Zihinlerindeki Türkiye ile gördükleri Türkiye çok farklı" dedi. Eurovision oylamasını beklemenin ailelerinde bir gelenek halini aldığını ifade eden Hadise şunları söyledi:

"Çaylarımızı yanımıza alır heyecanla annemle birbirimize sarılarak beklerdik. Hatta Eurovision'un kitabını bile okumuştum. Şimdi 3 dakika şarkı söyleyeceğim ve Türkiye'yi temsil edeceğim. Nasıl bir duygu Allah'ım. Bakın yine sakinlikten coşkuya geçtim. Haydi Allah'ım haydi. Biliyorum Eurovision'a gideceğim. Ama hâlâ inanamıyorum hakikaten gidecek miyim? Bazen bunu hissedemiyorum bazen de coşkulu bir sevinç duyuyorum. Çıldırıyorum."

Birinci olacağım diyenlerden değilim
Kendisine güveninin tam olduğunu kaydeden Hadise, "Ancak sonuçları belirlemek benim işim değil. Çok kötü bir sonuç alırsam kader kısmet derim. Kendimi rahatlatmaya çalışırım. Türkiye adına üzülürüm. Mantıken başarı kadar başarısızlık da işin içinde var. Ancak duygusal olarak insan zor anlar yaşayabilir" dedi. Hadise, kendisinin 'Birinci olacağım' diyenlerden değil de, 'İyi olacağım' diyenlerden olduğunu belirterek, "Kader kısmet her şey? Annem bu yarışmaya katılacağıma inanamıyor bile" şeklinde konuştu.

Abba'yı örnek alıyorum
TRT'nin Radyo Televizyon Dergisi'ne verdiği röportajında Hadise Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Felemenkçe bildiğini belirtti. "Müzisyen olarak kimi örnek alıyorsunuz" sorusuna ise Hadise şöyle cevap verdi:

"Çok isim sayabilirim. Ancak ilk aklıma ABBA geliyor yabancılardan. Türkiye'den birçok ismi beğeniyorum; ama kimseyi birebir taklit etmiyorum. Kendim olmak istiyorum. Bu yüzden de hiç kimseyle alakalı kolay kolay konuşmak istemiyorum. Özgün bir marka olmak istiyorum."

Bütün gözler benim üzerimde olacak
Eurovision sürecinde tüm gözlerin üzerinde olacağının farkında olduğunu ifade eden Hadise, "Ancak ben ortalarda olmayacağım; çünkü bu süre zarfında çalışıyor olacağım. Benim şimdiye kadar hiçbir özelimi kimseler bilmedi. Basın ben sustukça yazdı. Ama maalesef genellikle yalan haberler yapıldı. Türkiye'de yaşamıyorum bu yüzden de iftiraları okumuyorum; mesafe koymam beni koruyor adeta. Bildiğim bir söz var: "Kimse için uykumu bozamam" dedi.
Yayın tarihi: 10.11.2008
338
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.