Magazin

Behzat Ç yazarının kedi sözü olay oldu!

Behzat Ç yazarının kedi sözü olay oldu!

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi kitabının yazarı Emrah Serbes, gündeme dair yaptığı açıklamalarla sosyal medyanın gündeminde...

Emreh serbes

‘Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’ kitabının yazarı Emrah Serbes, sözleriyle sosyal medya gündemine oturdu.

İMC TV'de Mustafa Kuleli'nin sunduğu 'Mercek Altı' programına konuk olan Serbes, "Şu an Türkiye’nin en çaresiz insanı Tayyip Erdoğan'dır. Yanlış yaptığını biliyor ama kabul edemiyor. Kabul ederse geri adım attı diyecekler. Çok çaresiz. Kaybeden bir insan. Bir gün gelse Beşiktaş’ta oturup çay içsek, son süreçte nasıl kaybettiğini anlatsa ben neticede kaybedenlerin yazarıyım, onun hikayesini de anlatırım" ifadelerini kullandı.

'KAYALIKLARA SÜRÜYOR'

"300 vekil bir Başbakan ile konuşamıyor" diyen Serbes bir üst düzey AK Partiliye, "Bu geminin dümeninde de Tayyip Erdoğan var o da gemiyi kayalıklara sürüyor. Siz önce o dümeni düzeltin ki bu insanların öfkesi yatışsın" dediğini söyledi.

'ALLAH HİÇ BİR HÜKÜMETE...'

Sırrı Süreyya Önder'in son dönemdeki çıkışlarına dikkat çeken Serbes, "CHP için hep diyordum Allah her hükümete böyle muhalefet nasip etsin diyordum. Sırrı Süreyya için tam tersini söylüyorum. Allah hiçbir hükümete böyle bir muhalif milletvekili göstermesin" dedi.

'KEDİLERİ ZOR TUTUYORUZ'

Başbakan Erdoğan'ın "yüzde 50'yi zor tutuyoruz” sözüne de değinen Serbes, "Biz Beşiktaş'ta kedileri bile tutamıyoruz. Gidip polisi tırmalayıp geri dönüyorlar" dedi.

Serbes'in, Behzat Ç.'nin soyadının 'çapulcu' olabileceğini söylemesi de Twitter'da ilgi gördü. Emrah Serbes, "Halk Behzat'a 'çapulcu' ismini teveccüh ettiyse, çünkü bugün şeref madalyasıdır. Bu hale gelmişse Behzat Ç'nin soyadı da Çapulcu olabilir" dedi.

Yayın tarihi: 09.06.2013
706
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.