Magazin

Beatles tüm zamanların efsanesi

Beatles tüm zamanların efsanesi

Dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stone, 1960'lı yıllarda kurulan Beatles'ı, tüm zamanların en unutulmaz müzik efsanesi seçti.

Rolling Stone, değerlendirme şirketi 'Ernst and Young'ın oluşturduğu bir sistemle tüm zamanların ölümsüz 100 müzisyenini belirledi.

Müzik kitlelerini peşinden sürükleyen müzisyenlerin isimleri, eleştirmenler, dergi editörleri ve müzik endüstrisinin önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından belirlendi.

Ünlülerden yorumlar
Rolling Stone dergisinin talebiyle ünlü yıldızlar, listede yer alanlar arasından seçtikleri isimler hakkında yorumlarını yazdı. Listenin en başındaki Beatles topluluğunu yorumlamak da yine bir başka efsane olan Elvis Costello'ya düştü.

Costello "Beatles'ı daha 9 yaşındayken duydum. Merseyside'da tatilimi geçirirken bir kız bana onların kargacık burgacık bir şekilde imzalanmış fotoğraflarını gösterdi" dedi satırlarında.

Listenin üçüncü sırasındaki 'kral' Elvis'i ise U2 topluluğunun solisti Bono Vox yorumladı. Elvis Presley'nin son yıllarının kendisine hüzün verdiğini anlatan Bono, "neyse ki Elvis ABD kendini yemeden ABD'yi yedi" diye yazdı.

Madonna yorumu Britney Spears'dan
Britney Spears de idolü olduğunu vurguladığı Madonna için, "özür dilerim ama Madonna ile tanışmayı her zaman ABD Başkanı ile tanışmaya tercih ettim. Madonna bir yıldızın her özelliğine sahip. Bir odaya girdiğinde mutlaka farkedersiniz, kendiyle barışık, hayatı korkmadan yaşayan, kimin ne düşündüğünü ya da söylediğini umursamayan bir insan" sözlerini kullandı.

Listede müzik efsanelerinin yanı sıra, Madonna, Eminem, Michael Jackson, Elton John, Nirvana, Prince, AC/DC, U2, Dr.Dre, Aerosmith gibi 80 ve 90'lı yılların sevilen isimleri de yer aldı. Ölümsüz 20 müzisyenlerin isimleri ise şöyle:

1-The Beatles
2- Bob Dylan
3- Elvis Presley
4- The Rolling Stones
5- Chuck Berry
6- Jimi Hendrix
7- James Brown
8- Little Richard
9- Aretha Franklin
10- Ray Charles
11- Bob Marley
12- The Beach Boys
13- Buddy Holly
14- Led Zeppelin
15- Stevie Wonder
16- Sam Cooke
17- Muddy Watters
18- Marvin Gaye
19- The Velvet Underground
20- Bo Diddley
Yayın tarihi: 16.04.2005
515
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.