Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Balayı gecesi sabaha kadar ağladım

Balayı gecesi sabaha kadar ağladım

Dünyaevine girdikten sonra ilk kez konuşan Ece Öztarhan hayli dertliydi.

Ünlü sunucu Ece Erken'in (Öztarhan), devi Vepa'nın sahibi Öztarhan Ailesi'ne gelin gitmesinin ardından çok şey yazıldı, çizildi. Çıkan kimi haberler Erken'i çok üzdü. Ünlü sunucuya evliliğini, yapılan yorumları sordum. Dünyaevine girdikten sonra ilk kez konuşan Ece Öztarhan hayli dertliydi:

Evlenmek için neden 7 yıl beklediniz?
Günümüzde evliliklerin yüzde 70'i boşanmayla sonuçlanıyor. Böyle bir dönemde biz birbirimizi çok iyi tanımak, anlaşmadığımız şeylerin her ilişkide yaşanan küçük tartışmalar olduğundan emin olana kadar beklemek istedik. 7 yıl boyunca Tuncer ile birçok kez ayrılıp, barıştık. Sonunda hiçbir zaman kopamayacağımızdan emin olduk ve evlendik.

Gazetelerde "istenmeyen gelin" haberleri çıktı...
Magazin basınının bu kadar başarısız işlere imza atmasına çok şaşırıyorum. Benim müstakbel kayınpederim ne yazık ki ağır bir hastalık olan Alzheimer ile savaşıyor. Düğün günü gelinliğimle kayınpederimin elini öpmek için yanına gittim. Ama o aldığı ilaçlardan dolayı uykusundan uyanamadı. Kayınpederimin düğün gecemizde olmayışını hiçbir araştırma yapmadan "Ece istenmeyen gelin" diye yazıldı ve bu beni çok üzdü. Balayının ilk günü bir gelin üzülür mü? Hayatımın en mutlu gününde saatlerce ağladım. Öztarhan ailesi eğer oğullarının istemedikleri bir kızla beraber olduğunu düşünselerdi evlilik bir şekilde engellenirdi. Ben istenmeyen değil, el üstünde tutulan gelinim.

Evlilik sözleşmesi imzaladınız mı? Size böyle bir talep geldi mi?
Ekonomik durumları belirli bir düzeyi aşmış ailelerin evliliklerinde olduğu gibi, benden de bir evlilik sözleşmesi istenseydi seve seve imzalardım. 12 yıldır kendi ekonomik özgürlüğünü elinde bulunduran ve tesadüfen varlıklı bir ailenin oğlu ile evlenen bir olarak evlilik sözleşmesi benim için problem teşkil etmezdi. Zaten Öztarhan ailesinden de böyle bir talep gelmedi.

Türkiye'nin en zengin ailelerinden birinin gelini oldunuz. Hayatınızı Cinderella masalına benzetiyor musunuz?
Benim hayatım Cinderella masalı gibi değil. Siz benim nerden geldiğimi, nasıl yaşadığımı zannediyorsunuz! Ben çok iyi kazanan bir televizyoncuyum. Şöyle bir gerçek var ki evet hayatımın son 7 senesinde bence masal gibi olan bu ilişkiyi yaşıyorum. Ben güzel, genç, başarılı bir genç kadın olarak yine başarılı, zengin, genç bir adama aşık olamaz mıyım? Kimse kusura bakmasın ben Türkiye'nin en yakışıklı adamıyla evlendim.

Artık bildiğim kadarıyla çalışmayacaksınız. Eşinizin size öyle bir şart koyduğunu açıklamıştınız...
Tuncer ilk başta çalışmamı hiç istemiyordu ama yapımcılar artık onu aramaya başlayınca pes etti. Haftada bir yapabileceğim projelerin içinde olabilirim. Vaktimin büyük çoğunluğunu evime ve kocama ayırmayı düşünüyorum.
(Vatan)
489
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.