Magazin

Babam o Hasan Hüseyin değil

Babam o Hasan Hüseyin değil

1984'te ölen şair Hasan Hüseyin Korkmazgil'in babası olduğu yolundaki haberlerle gündeme gelen ve daha sonra bu ülkede yaşayamayacağını söyleyip annesi Saadet Koçer'le Dubai'ye giden manken Eylem Şenkal dün yurda döndü ve internet sitesinden bir açıklama yaptı.

İlginç ve tartışmalı açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Eylem Şenkal, "Kulağımda işitme kaybı var. O yüzden gazeteciler ile sağlıksız bir iletişim kurdum. Benim babam Hasan Hüseyin'dir, ama Hasan Hüseyin Korkmazgil değildir" dedi. İşte Şenkal'ın kafaları karıştıran yazısından bazı bölümler:

"Yalçın Doğan Bey 3 Ekim tarihli köşesinde yazdığı gibi kutuplaşmaların yoğun yaşandığı dönemlerde birçok kişi düşüncesinden, davranışından ötürü ya gizlenmiş ya da bir yerlere sinmiş yaşamlar sunmuştur. İsimlerinden ötürü dövülenler, kovulanlar, kaçanlar hepimizin bildiği bir gerçektir, sadece benim gerçeğim değildir.

Biz de ailece bu süreci yaşayanlardanız. Nedenleri babamın görüşleri, davranışları, bunları ortaya koyan çıkışları, şiirleri, konuşmalarıydı. Babamın adı Hasan, soyadı Hüseyin'dir ama Hasan Hüseyin Korkmazgil değildir. Aynı görüşte, aynı çizgide, aynı tarzda yaşamları olsa da Hasan Hüseyin Korkmazgil değildir. Bu ülkede Hasan Huseyin isimli yüzbinlerce isim var.

Değerli şairin kızı olmak onur edici bir duygudur. Bundan kaçmak akıl karı değildir. Ama bu haberler sonrası ünlü şairin eşi Azime Korkmazgil Hanimefendi'nin haberlere konu olmasını, rahmetli şair Hasan Huseyin Korkmazgil Beyefendi'nin edebiyat dünyası dışında bir kulvarda haber olması, benim için de üzücü bir durumdur. Böyle bir şeyi asla istemezdim. Azime Hanım'dan bu iletişim kopukluğu nedeniyle özür diliyorum. Şair Hasan Huseyin Korkmazgil'in şiirlerini de beğenerek keyifle okuyorum."
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 05.10.2007
444
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.