Magazin

Aysun'un babası konuştu!

Aysun'un babası konuştu!

Bugüne kadar babası hakkında konuşmayan Aysun Kayacı'nın, ilk kez NTV'deki programında yaptığı açıklama, bir ailede yaşanan dramı gözler önüne serdi.

Önceki akşam NTV'deki 'Haydi Gel Bizimle Ol' programında babası hakkında ilk kez konuşan Aysun Kayacı'nın iddiaları, magazin gündemini sarstı. Çocukluğundan beri kendisi, kız kardeşi ve annesinin babasından şiddet gördüğünü belirten Kayacı, içini döktü:

- Ben bunları arkamda bırakmışım ve elim ekmek tutmaya başladığından beri annemin kocası, kız kardeşimin babası olmuşum. Hatalarımla sevaplarımla. Çok yanlış yaptım ama yanlışları da kendim yaptım.

- Beni en çok üzen medyanın saçma sapan, uydurulmuş hikayeler anlatan bir adamı bu kadar çok malzeme yapmaları, kışkırtmaları, daha da çok konuşturmaları. Bir kere anlattığı hikayelerin hiç birisi doğru değil.

- Annem işçiydi, eve para getiriyordu ama o çalıyordu. Benim dayak raporum, artı annemin dayak raporu, üstüne kız kardeşimin dayak raporu ile boşandı benim annem.

- Hayatımdan çıksın gitsin istiyorum. Duymak, görmek istemiyorum. Delirmek üzereyim.

- Deli saçması şeyler anlatıyor, bir hezeyanla. Bir de mikrofon uzatıldığında böyle bir zaafı var galiba. Ben bile mesleğimden soğudum. O kadar meraklı, o kadar ekrana meraklı ki. Kendisi de inanıyor anlattıklarına ve insanlar oradan beni değerlendiriyor. Ben magazinde her yerde görüyorum ve utanıyorum. Yaşadığım şeyler aklıma geliyor. Yaşadığım rezillikler geliyor aklıma.

- Bunca başarım var, kendi kendime bir hayat kurdum, aileme bir hayat kurdum ama hala bu insandan kurtulamadım. Eteğimden aşağı çekiyor ve medya buna aracı oluyor.

- İnsanlar beni onun konuşmasından eleştirmeye kalkışıyor. Niye güçlü duruyorum, gözyaşı göstermiyorum, gencim, yetenekliyim, komiğim de süperim ben. 10 yıldır bana acımasınlar diye sustum ve adam anlattıkça kendine inandı, bi coştu yani.

- O adam alkolik ve şizofren. Ödüm kopuyor onun gibi delireceğim diye. O da işin başka tarafı.

'Babanın şiddeti sürüyor'
Aysun Kayacı'yı programda izleyen ünlü psikiyatr Nihat Kaya, şu değerlendirmeyi yaptı: Aysun çocukluktan başlayan ve hâlâ devam eden şiddete karşı çok öfkeli. Bir baba nasıl böyle olur diye çok kızıyor. Genelde alkoliklerin bir kısmında zaman içerisinde sinir sistemlerinde ciddi bozukluklar olur. Kişilerin karakterlerinde kontrol bozukluğu başlayabilir. Öz çocuklarına ağır travmalar yaşatabilir."

Kızıma attığım dayağın çetelesini tutmadım
Aysun Kayacı'nın babası Selahattin Kayacı, kızının şiddet iddialarına cevap verdi: "Ben kızıma ne kadar vurdum diye çetele tutmadım. Ben babamdan 500 kez dayak yemişimdir. Belki Aysun'a bir tokat vurmuşumdur, bu kadar. Ben Aysun'un söylediği gibi şiddet uygulasaydım Aysun 20 yıl önce dayaktan vefat etmiş olması gerekirdi. Tabi ki benden rahatsız olur. Çünkü babası ortaya çıkıyor. Halbuki o benim için öldü diye açıklamalar yapmıştı. Benim ortaya çıkmamı istemiyor. Çünkü onun annesi kutsal bakire Meryem Ana. Aysun babasız mı dünyaya geldi. Televizyona çıkmak Aysun'un tekelinde değil. Semra Hanım bile şöhret oldu ben de televizyona çıkabilirim. Benim televizyona çıkmamam için kör ve sağır olmam gerekir. Aysun bana maddi yardımda kesinlikle bulunmuyor. Maddi yardım yapsaydı ben ona göre yaşam sürerdim. Bir annesine bakın bir bana bakın. Ben küçücük bir evde yaşıyorum."
(Vatan)
Yayın tarihi: 21.03.2009
415
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.