Magazin

Ay'ın gücünden yararlanın

Ay'ın gücünden yararlanın

Ay'ın evrelerinin insan davranışları üzerindeki etkisi sır değil. Buna göre Yeniay başlangıçlar için ideal zaman. İlkdördün'de ise kilolara dikkat.

Milyonlarca yıldır Dünya'nın çevresinde dolanan Ay'ın iyileştirici gücü de var. Ay'ın haline göre kilo almaya daha müsait olmanız ya da yaralarınızın daha çabuk iyileşmesi mümkün. Johanna Paungger ve Thomas Poppe'nin yazdığı "Beden İçinde Yolculuk" adlı kitapta Ay'ın özel güçleri şöyle açıklanıyor:

 • Sondördün: Bedeni zehirlerinden arındırmaya yönelik her tedbiri ve randevuyu, seçme imkanınız varsa, Ay'ın küçülmekte olduğu bu döneme alın. Ameliyatların başarılı olma olasılığı daha yüksek, nekahat süresi daha kısadır. Yaralar fazla kanamaz, deforme olmaz.

 • Yeniay - Hilal: Her yeni başlangıç için çok uygundur. Özellikle çok fazla sigara, kahve ya da alkol gibi kötü alışkanlıklar bu dönemde daha rahat bırakılır. Alışkanlıklarından vazgeçmek için en ideal zamandır.

 • İlkdördün: Enerji depolar, güç toplar, korunmaya ve dinlenmeye zorlar. Dolunay yaklaştıkça etkisi artar. Beden almaya hazırdır.Aynı yeme alışkanlıklarında bile kilo almaya müsaittir. Özellikle vitamin ve mineraller bu dönemde daha kolay alınır. Bedende ve bacaklarda su toplanmasına daha sık rastlanır. Zehirlenmeler bu zamanda daha tehlikelidir.

 • Dolunay: Dokularda su birikmesi fazlalaşır. Ameliyat sonras yaralar daha çok kanar. Bu dönemde ağır işlerle uğraşmamak ve yalınayak basmamak gerekir.

  (Milliyet)
  Yayın tarihi: 12.02.2003
 • 385
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.