Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Aşk' Berlin'e geri döndü

'Aşk' Berlin'e geri döndü

Berlin sokakları dünyanın en büyük açık hava partisine sahne oluyor.

Şenlikten çılgın fotolar sağda

Alman tekno müzik fanları, 1989'dan beri düzenlenen 'Love Parade' isimli sokak şenliğine üç yıl aradan sonra tekrar kavuştu.

Bu sene 'Aşk geri döndü' konseptiyle düzenlenen parti, Dünya Kupası'nın ardından Almanya sokaklarını tekrar renklendirdi. Binlerce ve erkeğin DJ'lerin çaldığı müzik eşliğinde kendinden geçtiği dev sokak partisinin çıkışı 1989'daki bir barış gösterisine dayanıyor. O yılki gösteriye tam 1.5 milyon kişi katılmıştı.

On binlerce genci coşturan 'Love Parade'ın benzerleri dünyanın farklı ülkelerinde de gerçekleştiriliyor. Şenlik, 2004 ve 2005'te finansal problemler yüzünden iptal edilmişti. Alman işadamı Rainer Schaller daha fazla sponsor bularak ve elektronik müzik çeşitliliğini artırarak partiyi canlandırmaya çalışıyor.

Bu seneki şenlik, aralarında Paul van Dyk ve Westbam gibi isimlerin de olduğu, dünya çapında üne sahip olan DJ'lerin katılımıyla gerçekleşiyor.
320
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.