Magazin

Aşiret reisi Sean Connery!

Aşiret reisi Sean Connery!

Van'da 117 köye yayılan Brukan aşireti film oluyor. Brukan Göç Kürtçe çekilecek. Aşiretin liderini canlandırması için Sean Connery'ye teklif götürüldü!

Diyarbakır yakınlarındaki Karacadağ'dan 1609 yılında Kafkaslar ve İran'a göç eden Brukan aşiretinin yaşadıkları, film oluyor. Gültekin Filmcilik ile Brukan Prodüksiyon'un ilgilileri, mekân belirlemek için Van'a geldi. Yapımcı Kasım Gültekin, yönetmen Engin Alap ve genel koordinatör Sema Efe, Doğangün Köyü'nde incelemede bulundu.

Ekip, 15 Mart'ta filmin çekimine başlanacağını, ağustos ayında da gösterime gireceğini söyledi. Kürtçe olarak çekilecek film, daha sonra İngilizce seslendirilecek. Brukan aşireti, halen Van ve civarında 117 köyde yaşıyor.

Yapımcı Kasım Gültekin, merkezi Belçika'da bulunan Galaxi Müzik şirketinin filmin müziğini yapmak için teklif getirdiğini belirterek, "Filmde Kürtçe ezgiler yer alacak. Şu anda 2 milyon euro hazır. Harcamalarımız 3 milyon euroyu da bulabilir. Bizim herhangi ticari kaygımız yok. Filmde yaklaşık 3 bin insan oynayacak ve bu, uluslararası bir sinema filmi olacak" diye konuştu.

Ekibin verdiği bilgiye göre aşiret lideri Şemdin Bey rolü için 75 yaşındaki Sean Connery'ye teklif götürüldü. Genel koordinatör Efe ile yönetmen Alap, Connery'ye bir misyon yüklemek istediklerini, ülkeler arası ikili kültür anlaşmaları çerçevesinde teklif götürdüklerini söyledi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 02.02.2005
499
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.