Magazin

Arap star olmak zor!

Arap star olmak zor!

'Yıldız Akademisi' yarışmasını kazanarak Arap dünyasının idolü olan genç Suudi şarkıcı, hayranları kendisini öpmek için yarışınca ahlak polisi tarafından tutuklandı.

Bu yıl 'Star Academy' (Yıldız Akademisi) yarışmasını kazanarak Arap dünyasının idolü haline gelen genç Suudi şarkıcı Hisham Abdel Rahman, hayranları kendisini öpmek istiyor diye tutuklandı. 24 yaşındaki şarkıcı bir alışveriş merkezinde erkek ve kadın hayranlarının elini sıkmak ve öpmek için ortalığı birbirine katması üzerine dini polis tarafından zorla götürüldüğü belirtildi.

Önce dağıtmaya çalıştılar
Alışveriş merkezindeki polis memurlarının önce bu sahneyi 'uygunsuz' bularak kalabalığı dağıtmaya çalıştığı, sonra da şarkıcıya Kingdom Tower alışveriş merkezini terk etmesini söyledikleri belirtildi.
Ancak polise binada kalmak istediğini söyleyen ve bir süre sonra olayı polisle tartışmaya kadar getirdiği belirtilen genç şöhret, bunun üzerine zorla bir polis aracına bindirilerek Suudi Arabistan'ın dini polisine verilen resmi adla 'Ahlaksızlığın Önlenmesi ve Erdemin Yayılması Komitesi'ne götürülerek ifadesi alındı.
Riyad Valisi'nin araya girmesiyle serbest bırakılan Abdel Rahman ilk uçakla (Jeddah) Cidde'deki evine döndü. 'Yıldız Akademisi'nde yakaladığı şöhret, ülkesi Suudi Arabistan'ı aşıp bütün Arap dünyasına yayılan Rahman, LBC televizyonlarında yayımlanan program için Beyrut'ta 24 saat uydu yayınıyla izlenebilen bir evde 16 Arap genciyle birlikte yaşamıştı. Rahman'ın kaldığı evde kız ve erkekler için ayrı alanlar bulunuyordu.

Din adamları: Günaha davet
Arap dünyasından milyonlarca oyla seçilen genç şarkıcı, din adamlarının başından beri karşı çıktığı programdan bir albüm kontratıyla ayrılmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri baş müftüsü Adul Aziz el Şeyh, geçen yıl bir fetva yayımlayarak programın 'günaha davet' olduğunu söylemişti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 25.04.2005
540
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.