Magazin

Anne mirası: Tanoreksiya

Anne mirası: Tanoreksiya

Sosyetenin ünlü ismi Eda Taşpınar, sürekli bronzlaşma isteğinin bir bağımlılık haline geldiğini itiraf etti. Taşpınar, 'tanoreksiya' adı verilen hastalığın kendisine annesinden miras kaldığını söyledi.

Güncellenme tarihi:
Giydiği uçuk kaçık kıyafetleriyle gündem yaratan Eda Taşpınar, yazın veya kışın fark etmeksizin sürekli bronzlaşma isteğinin kendisine annesinden miras kaldığını söyledi. EDA TAŞPINAR FOTOĞRAFLARI Bu durumu bir hastalık olarak kabul eden Taşpınar, 'Bunun bir hastalık olduğunu biliyorum. Bu hastalığın adı tanoreksiya. Benim içkim, sigaram yok. Haftanın 5 günü spor yapıyorum ve sağlıklı besleniyorum. Çocukken annem ve arkadaşları reflektörlerle güneşin altında yatarlardı. Nasıl görüyorsanız öyle öğreniyorsunuz. Cilt kanseri olmaktan korkmuyorum. Çünkü sürekli kontrol oluyorum ve hiçbir şeyim yok. Bronzlaşınca bikini daha güzel duruyor. Başka türlü olunca beni rahatsız ediyor' dedi. UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞI GİBİ Tıp çevreleri tarafından uyuşturucu kadar güçlü bir bağımlılık olarak gösterilen ve 'bronzluk saplantısı' olarak bilinen tanoreksiya, psikolojik bir rahatsızlık olarak da görülüyor ve DNA hasarı gibi ciddi sağlık sorunlarına sebep olabiliyor. 'Bronz' sergi Yaz aylarında Bodrum ve Çeşme sahillerinde sezon boyunca güneşlenmesiyle gündemden düşmeyen Eda Taşpınar, birbirinden değişik bikinileriyle bronzlaşmış vücudunu sergilemekten çekinmiyor.
Yayın tarihi: 21.08.2011
474
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.