Magazin

Ani Harabeleri'nde 'Şeytan tüyü' var!

Ani Harabeleri'nde 'Şeytan tüyü' var!

Kenan Doğulu, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiye karşılaştı.

Kenan Doğulu, Doğulu Productions ve DMC işbirliğiyle hazırlanan ‘Aşka Türlü Şeyler’ adlı albümünün ilk klibini sözü-müziği kendisine, düzenlemesiyse kardeşi Ozan Doğulu’ya ait olan ‘Şeytan Tüyü’ adlı şarkısına çekti.

Bora Tarhan’ın yönettiği klip, Kars’taki tarihi Ani Harabeleri’nin büyülü atmosferinde, Ani Katedrali’nde ve Menuçehr Camii’nde gerçekleştirildi. Çekimleri 3 gün süren klipte Doğulu’ya müzisyen arkadaşları ve dansçı Deniz Friese eşlik etti.

Âşık atışmalarını dinledi,kaz etini denedi!

Kenan Doğulu, hem Kars’ın yerel halkının ve yetkililerinin hem de klip çekimleri esnasında Ani Harabeleri'ni ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiye karşılaştı. Doğulu, Ani Harabeleri’nin bulunduğu binlerce yıllık tarihi mekândan çok etkilendi. Kendisine ve ekibine eşlik eden rehberden bölgeyle ilgili bol bol bilgi alan ünlü şarkıcı, “Bu rası bugüne kadar klip çekimi yaptığım en güzel yerlerden biri ” dedi. Doğulu, bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi. Klip çekimlerine destek veren Kars halkı, bu klip sayesin de tarihi mekânın gördüğü ilginin artmasını dilediklerini söyledi.

Klip çekimlerinin sona erdiği akşam, yetkililer Kenan Doğulu ve ekibi için yöresel yemelerin sunulduğu özel bir ak şam yemeği düzenledi. Doğulu, bu yemekte, Kars’ın yöresel lezzeti olan kaz etini denedi. Kenan Doğulu ’nun isteği üzerine yörenin tanınmış halk ozan la rın dan Bilal Ersarı ve Ilgar Çifçioğlu ekibe müzik ziyafeti çekti. Âşıklar hem karşılıklı atıştı hem de Doğulu'ya ve ekibine doğaçlama taşlamalarla takıldı. Kars’tan ayrılırken bol bol pe tek bal ve Kars kaşarı satın alan Kenan Doğulu, bunları dostlarına hediye edeceğini söyledi.

(Habertürk)

Yayın tarihi: 30.09.2012
456
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.