Magazin

Ali Sürmeli hakkında şok karar

Ali Sürmeli hakkında şok karar

Sultan Ertuğrul, “Matmazel Julie’den Esinti” oyununda rol arkadaşıyla öpüştüğü için kendisine yumurta atan Ali Sürmeli hakkında tedbir kararı aldırttı. Sürmeli, üç ay boyunca Ertuğrul’un yanına yaklaşamayacak.

ali sürmeli

1 Mart’ta sahnelediği “Matmazel Julie’den Esinti” oyununun ardından, rol arkadaşıyla öpüştüğü için eski sevgilisi Ali Sürmeli’nin yumurtalı saldırısına uğrayan oyuncu Sultan Ertuğrul, olayı yargıya taşıdı.

Ertuğrul, avukatı Sera Kadıgil aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında koruma tedbirlerinin uygulanmasını istedi. Avukat tarafından mahkemeye verilen dilekçede, Sultan Ertuğrul ile Ali Sürmeli’nin uzun yıllardır beraber oldukları, fakat son zamanlarda Sürmeli’nin aşırı kıskançlık sergilediği belirtildi. Sürmeli’nin Ertuğrul’un oyunculuk yapmasına müsaade etmediği, ancak kendi istediği kişilerle çalışmasına izin verdiği öne sürüldü.

Sultan Ertuğrul’un Ali Sürmeli’ye duyduğu aşktan dolayı bu kısıtlamalara göz yumduğu anlatılan dilekçede, ayrılıklarının ardından Ertuğrul’un oyunculuk yapmaya başladığı ifade edildi. Sultan Ertuğrul’un oyunda öpüşme sahnesi olduğu gerekçesiyle öfkelenen Sürmeli’nin, Ertuğrul’a iş arkadaşlarının önünde ve kalabalık bir kafede şiddet uyguladığı belirtildi.

Mahkeme, Ali Sürmeli’nin üç ay süre ile Ertuğrul’a şiddet, tehdit, aşağılama, hakaret içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, evine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi. Sürmeli tedbirlere aykırı davranırsa, 3 günden 10 güne kadar hapis cezası alabilecek.

Yumurtayla beraber yumruk attı

Sultan Ertuğrul’un avukatı Sera Kadıgil, Sürmeli’nin Ertuğrul’a yumruk attığını öne sürdü: “Sürmeli izleyicilerin arasından yaklaşmış, Ertuğrul’un suratına, avucundaki yumurtayla beraber yumruk atmıştır. Yumruğun şiddetiyle yumurta patlamış, Sürmeli saldırmaya devam etmiş, çevredekilerin müdahalesiyle etkisiz hale getirilmiştir.”

(Uçan Kuş)

Yayın tarihi: 09.03.2013
635
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.