Magazin

Akkaya'dan çarpıcı sözler

Akkaya'dan çarpıcı sözler

"Ölümle Dans"taki tecavüz sahnesiyle adından söz ettiren Deniz Akkaya, daha ilk filminde Yeşilçam'ı çözdü. Akkaya, "Hollywood'da herkes ne yaptığını biliyor. Bizde ise sete çaycı giren başrol oynuyor" dedi.

"Ölümle Dans" filminde birlikte rol alan Deniz Akkaya ve Yelda Reynaud, Hollywood deneyimlerini Hello! dergisine anlattı. Akkaya, "Hollywood'da herkes ne yaptığını biliyor. Bizde sete çaycı giren başrolde oyunuyor" diyor.

İkinizin bu filmle buluşması nasıl oldu?
Yelda Reynaud: Deniz'i sette tanıdım. Projeye dahil oluşum yapımcı Nesim Hason sayesinde oldu. Düşünmeden 'tamam' dedim. Çünkü bir Amerikan filminde oynamak hayalimdi.
Deniz Akkaya: Elif Dağdeviren beni aradı. Nesim Hason'nun benimle görüşmek istediğini, Amerikan filminde rol alıp almak istemediğimi sordu. Ve Nesim Hason'la tanıştım. Nesim bana, buradaki hayatından kopmadığını ve kendi ülkesinin insanına bir şans vermek istediğini söyledi. Nesim'in tek endişesi filmdeki tecavüz sahnesiydi. Drama eğitimi aldığım tiyatrocu hocama da danışıp rolü kabul ettim.

Oynarken Hollywood filmi olduğunu hissettiniz mi?
Y. Reynaud: Michael Madsen'i ve diğerlerini görünce hissettim. Sete gittiğimizde baktık herkes saatinde geliyor, işlerine ilgi gösteriyorlar. Kendimi star gibi hissettim.
D. Akkaya: Sadece oyunculara değil, tüm set ekibine insan olduğunu hatırlatan bir ortam var. Aslında oradaki ışıkçı da kendini star gibi hissediyor. Herkes ne iş yaptığını biliyor. Bizde çaycı olarak girersin sete, sonra başrol oyuncusunun rolünü kaparsın.

Başka teklifler var mı?
D. Akkaya: Hason bana bir senaryo daha verdi. Sakin kafayla okuyacağım. Ama zamanım uymazsa buradaki TV programını bırakıp oraya gitmem. Benim için hayat; rahat ve mutlu olduğum yerdir. Para kazanıyorum, mutluyum. Ben bir hayalimi gerçekleştirdim. Hayalimin devamını getirmeyi tabii ki, istiyorum ama rolü beğenmezsem illa oynayacağım diye bir şey yok. İnsanlar benim için 'Görelim bu sefer kıvırabilecek mi?' diye düşünüyorlar. İnsan bazen bir köşeye çekilip hiç çalışmamak da istiyor.
Yayın tarihi: 10.04.2007
849
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.