Magazin

Akkaya: Biri Yeşim'e "dur" demeli

Akkaya: Biri Yeşim'e "dur" demeli

Deniz Akkaya, hakkında "Devede de boy var ama eşek çekiyor", diyen Yeşim Salkım'la olan davasından vazgeçmedi.

Deniz Akkaya, hakkında "Devede de boy var ama eşek çekiyor", "Ben bu 1000-2000 dolarlık kadınlardan çok sıkıldım" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla iki yıl hapis istemiyle yargılanan Yeşim Salkım için "Bana yapılan ilk değil. Kendisinin daha önce de başkalarıyla ilgili benzer açıklamaları olmuştur. Artık buna biri 'dur' demeli" diye konuştu.

Sarıyer Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki önceki günkü duruşmaya Akkaya avukatları Ceyla Akay ve Bekir Çınar ile katıldı. Duruşmaya gelmeyen Salkım'ı ise avukatı Müşerref Pehlivan temsil etti. Söz alan Akkaya, "Sanık iffetim ve duruşuma saldırıda bulunmuştur. Türkiye'de hatırı geçen bir sanatçının bu şekilde konuşması beni üzmüştür" diye ifade verdi.

Akkaya, yasa gereğince kendisine teklif edilen uzlaşma teklifini kabul etmediğini belirterek Salkım'ın cezalandırılmasını istedi. Avukat Pehlivan bir sonraki celsede Yeşim Salkım'ı hazır edeceklerini belirterek, "Müvekkilim daha önceki ifadesinde de belirttiği gibi sözlerini şikayetçiyi hedef alarak sarf etmemiştir" diye savunma yaptı.
(Radikal)
Yayın tarihi: 27.10.2007
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.