Magazin

Akay, Tarkan ve Alişan'ı birbirine düşürdü

Akay, Tarkan ve Alişan'ı birbirine düşürdü

Şenay Akay, Hafta Sonu dergisine sanat dünyasının en iyi ve en kötü giyinenlerini açıkladı.

Güncellenme tarihi:
Ünlü isimlere imaj maker'lık yapmaya başlayan Şenay Akay, Hafta Sonu dergisine sanat dünyasının en iyi ve en kötü giyinenlerini açıkladı. "Tarkan, bana göre imaj konusunda Türkiye'deki en başarılı isim. Bence diğer sanatçılarımızın da onu örnek alması gerekiyor" diyen Akay'ın 'en iyi giyinenler' listesinde ayrıca Kenan Doğulu ve Ebru Gündeş var. 'En kötü giyinenler' sıralamasında ise Alişan, Hande Yener ve Yıldız Tilbe yer alıyor. Artık eskisi kadar fazla defile olmuyor. Bu durumu neye bağlıyorsun?
 • Ekonomik kriz her sektörü olduğu gibi bizim sektörü de etkiledi. Türkiye'de kriz var. İnşallah en kısa zamanda aşarız bu zor dönemleri. El ele verirsek olur. Biz güçlü bir milletiz. Türkiye'den Avrupa'ya giden ve başarılı olan hiçbir modelimiz yok. Mesela sen hiç düşünmedin mi? Bizim kızlarımız mı başarısız yoksa yıllardır Avrupa Birliği'ne giremeyen Türkiye'nin modeli de mi Avrupa'ya giremiyor?
 • Bence bizim modellerimiz başarısız; çünkü istikrarsızlar. Ben hiç gitmeyi düşünmedim. O dönem birçok teklif gelmesine rağmen aptallık ettim, gitmedim. Şimdiki aklım olsaydı, bir saniye durmazdım. Ha başarılı olur muydum, olmaz mıydım bilmiyorum ama en azından şansımı denerdim. Sence iyi modeller yetişiyor mu?
 • Yetiştirilmiyor ki... Başarılı birkaç yeni yüz görüyorum ama kimse emek harcamıyor. Eskiden beri tecrübeli mankenler yeni mankenlerin öne çıkmasını istemezler. Senin de başından geçti. Sence neden engelleniyor yeniler?
 • Çünkü şunun farkında değiller; eğer biz onları taşımasını bilirsek yarın da onlar bizi taşır. Hem bizleri hem de mesleğimizi... Geçenlerde Ebru Destan bir röportajında, "Mankenlerden sanatçı da olur oyuncu da" deyip Ayşe Hatun Önal'ı, Demet Akalın'ı, Gülben Ergen'i örnek gösterdi. Sence doğru mu?
 • Bence sesi güzel olan ve oyunculuk yeteneği olan herkes bu işleri deneyebilir. Modellik şöyle bir takım avantajlar sağlar; modellikte vücut dilinizi doğru kullanmayı, bakmayı, disiplinli olmayı öğrenirsiniz. Dünyada da birçok örneği vardır modellikten sonra farklı sanat dallarında başarılı olmuş kişilerin. Ben Ebru'ya katılıyorum. Ayşe, Demet ve Gülben Hanım en güzel örnekler zaten. Fatih Ürek'in yeni imajını bütün Türkiye konuştu. Böylesine çarpıcı başka projelerin olacak mı?
 • Evet, tabii ki... Görüştüğümüz birçok ünlü var, ama şimdilik isim vermek doğru değil, zaten göreceksiniz. Tarkan'ın yeni imajını nasıl buldun?
 • Tarkan, bana göre imaj konusunda Türkiye'deki en başarılı isim. Sadece son imajı değil, şu ana kadar yaptığı tüm imaj çalışmalarını çok başarılı buluyorum. Bir megastar olmasına rağmen, çok geniş bir hayran kitlesine sahip olmasına rağmen, kısacası Tarkan olmasına rağmen imajın ne kadar önemli olduğunun en büyük ispatı... Bence diğer sanatçılarımızın da onu örnek alması gerekiyor. Çünkü dünya standartlarında bir kalitede olmak için imaj çok önemli bir unsurdur. Fakat maalesef ülkemizde birçok sanatçımız kendilerini başkalarının ellerine teslim etmekten kaçınıyor. Türkiye'de sence en iyi ve en kötü giyinen sanatçılar kimler?
 • En iyiler başta kesinlikle Tarkan, Kenan Doğulu, Yalın, Ebru Gündeş... Sahne kıyafetleri çok iyi. Nebahat Çehre ve Ajda Pekkan her zaman çok şık. Demet Akalın ve Özcan Deniz de iyi. Kötü demeyelim ama tarzını beğenmediklerim Yıldız Tilbe, Hande Yener, Gökhan Özen ve Alişan. Yaz sezonunda Bodrum ve Çeşme'de sosyete ve sanat dünyası bikini şov yapıyor, genelde hepsi de objektiflere makyajlı ve aksesuvarlı yakalanıyor. Sence bir kadının plajda makyajlı olması doğru mudur?
 • Sanatçıların göz önünde olduğu anlarda bakımlı ve iyi görünmek istemeleri doğal; fakat plajda makyajlı olmak hiç sağlıklı değil. Önceki soruyu sosyete dünyası için yöneltsem... Kimler iyi, kimler kötü giyiniyor?
 • En iyi giyinen isimler Özlem Önal, Elif Dürüst, Şirin Yalçın, Ali Karacan, Sezai Taşkent, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Mine Kalpakçıoğlu, Süleyman Orakçıoğlu ve Cem Boyner. Kötü olarak verebileceğim isimler Ceyla Gölcüklü ile Ayfer Toprak... Nurseli İdiz'in "Atatürk'ün Kadınları" projesinde "Fikriye" olarak podyumda göreceğiz seni... Bu defilelerden bahseder misin?
 • Öncelikle şunu söylemeliyim ki Nurseli Hanım'ın bu teklifi karşısında çok gurur duydum. Defilelerimiz gösteri tarzında olacak. Plastik makyajlar yapılacak. Ben daha önce de "Atatürk'ün Kadınları" projesinde yer almıştım. Keşan'da yapılan bir defilede ilk dünya güzelimizi canlandırmıştım. Bu benim için çok güzel ve özel bir defileydi. Projenin kadrosu kaç kişiden oluşuyor?
 • 17 Türk kadını yer alıyor kadroda. Bunların içinde ilk Türk savcı, ilk Türk kadın hakem, ilk Türk tarihçi ve ilk Türk başbakana kadar birçok kişi var. Nurseli Hanım kadromuzu 100 kişiye çıkarmayı hedefliyor. Fikriye Hanım'ı canlandırmayı kendin mi istedin?
 • Hayır. Teklifi Nurseli Hanım sundu. Fikriye Hanım'ın Atatürk'ün hayatındaki yeri çok başka. Bu yüzden Fikriye Hanım'ı canlandırmak benim için onur verici. Defileler ne kadar sürecek?
 • Bu defilelerin 1 yıla kadar bir müzikale dönüştürülmesi planlanıyor. Zaten defilelerimiz de gösteri gibi oluyor. Bu yüzden "Atatürk'ün Kadınları"nın müzikal olarak da çok ses getireceğine inanıyorum. İlk müzikal deneyimin olacak değil mi?
 • Evet. Çok güzel bir müzikal olacağına inanıyorum. Proje çok güzel. Bana bu projeyle ilgili ne verirlerse seve seve yaparım. İlla müzikal veya defile olmak zorunda değil. Farklı pozisyonlarda olmaktan da mutluluk duyarım. Daha önce de söyledim; benim için gurur veren bir proje "Atatürk'ün Kadınları"... Güzide istese iyi yerlere gelebilirdi Diğer meslektaşlarının istikrarsız olduğunu söylüyorsun açıkça, isim verebilir misin?
 • Örneğin Güzide Duran... Eğer Güzide kalıp sabretseydi çok iyi yerlere gelebilirdi. Azra Akın, Meltem Hakarar, Neşe Erberk ve Tuğçe Kazaz da bence dünya standartlarında isimlerdi... Keşke şanslarını deneselerdi. Avrupa'ya açılmak için ajanslarınız mı öncülük ediyor, yoksa kendi çabalarınızla mı gitmeye çalışıyorsunuz?
 • Çok güzel bir konuya temas ettin bence. Aslında bu konuda ajanslarımızın öncülük yapması lazım, ama maalesef böyle ajanslarımız yok. Modeller kendi çabalarıyla fotoğraflarını yabancı ajanslara gönderiyorlar. Hülya Avşar'ın koçum olmasını çok isterim Oyunculuğu düşünüyor musun? Var mı teklifler?
 • Birkaç teklif var ama henüz netleşen bir şey yok. Netleşince zaten haberiniz olacak. Oyunculuk dersi alıyor musun peki?
 • Hayır ama bir diziye başlarsam mutlaka bir oyuncu koçu ile çalışacağım. Oyuncu koçunun zaman zaman birlikte çalıştığınız Hülya Avşar olmasını ister misin?
 • Kim istemez ki? Hülya Avşar çok iyi bir oyuncu. Onu çok beğeniyorum.
  Yayın tarihi: 21.08.2008
 • 729
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.