Magazin

Acun'un özrü yetmedi, RTÜK yine özür istiyor

Acun'un özrü yetmedi, RTÜK yine özür istiyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), SHOW TV'de yayımlanan "Yetenek Sizsiniz" isimli yarışma programın jüri üyesi Ali Taran'ın küfür etmesi ile ilgili özür dileme cezası verdi.

Üst Kurulun bugünkü olağan haftalık toplantısında, Taran'ın canlı yayında ettiği küfür de değerlendirildi.

RTÜK, Ali Taran'ın canlı yayında ettiği küfür nedeniyle programa özür dileme cezasının verilmesini kararlaştırdı.

Üst Kurul, 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanun'un dördüncü maddesindeki hükümden hareketle ceza verilmesini uygun buldu. Madde, "Üst Kurulun öngördüğü yükümlülükleri yerine getirmeyen, izin şartlarını ihlal eden, yayın ilkelerine ve kanununda belirtilen diğer esaslara aykırı yayın yapan özel radyo ve televizyon kuruluşlarının uyarılmasını veya aynı yayın kuşağında açık şekilde özür dilemesini" öngörüyor.

Karara gerekçe olarak Taran'ın davranışının "genel ahlaka aykırı bulunduğu" gösterildi.

Özür dileme cezası, tebligatın kuruma ulaşmasının ardından yayımlanacak ilk bölümde uygulanacak.

ACUN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Küfür olayından sonra Acun Ilıcalı, "Hülya Avşar kırık bacağı için buz getirmişti. Ben konuşurken, Hülya Hanım'ın buzu Ali Taran'ın üzerine düştü ve o da istem dışı bir refleksle böyle bir talihsiz ifade kullandı. Kendisi çok üz gün. Elbette biz de... Tüm Türkiye'den özür diliyoruz" demişti..

(Milliyet)
Yayın tarihi: 24.02.2010
410
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.