Magazin

Açık parfüme ilgi arttı

Açık parfüme ilgi arttı

Dünyanın önde gelen parfümleri şimdi Türkiye'de açık olarak satılmaya başladı. Kapalı parfümlerin pahalı olması nedeniyle açık parfüm satışlarına ilginin artığını belirten açık parfüm satıcısı Esin Balıkçı, "Dileyen parasına göre parfüm alabiliyor" dedi.

Türkiye'nin çeşitli illerinde şimdi her keseye göre ithal parfüm satışı yapılıyor. Edirne'de hizmete giren bir mağazada dökme açık parfüm satışlarna vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Mağaza yetkilisi Esin Balıkçı, parfümleri Fransa'dan ithal ettiklerini ve Sağlık Bakanlığı'nın onayından geçtiğini belirtti.

Vatandaşların parasını ödeyebildiği kadar parfüm alma imkanına sahip olduğunu söyleyen Balıkçı, "Hazır satılan ürünlerin fiyatlar çok pahalı geliyor. Biz aynı marka ürünü şişeleyip, müşteriye daha ucuzu veriyoruz. Bu nedenle vatandaşlar açık parfüme ilgi gösteriyor" dedi.

Üç miyon liradan başlayan fiyatlarla parfüm satışı yaptıklarını söyleyen Esin Balıkçı, vatandaşlara uyarıda bulunarak, "İthal adı altında birkaç saat içinde uçan, alerji yapan parfümler var. Bu tür ürünler insan vücudunda alerji yapıyor. Müşteriler bu tür ürün alırken dikkat etmeli. Biz insanların ten kokusuna göre parfüm öneriyoruz. Satışımızı yaparken müşterilerimize bunun tavsiyesinde bulunuyoruz" dedi.

Ellerinde bayan ağırlıklı 200 çeşit parfüm olduğunu kaydeden Balıkçı, en çok tercih edilen ürünlerin erkeklerde Armoni, Leo, bayanlarda ise Burberry's olduğunu söyledi.
(DHA)
Yayın tarihi: 04.12.2002
464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.