Magazin

ABD'lilerden Tanrı'ya telefon

ABD'lilerden Tanrı'ya telefon

Jim Carrey'nin Bruce Almighty filmi, geçen hafta sonu Matrix Reloaded'ın hasılatını ikiye katladı. Ancak bir sorun var: Filmdeki tanrıya ait telefon numarası.

Başrolünü Jim Carrey'nin oynadığı ''Bruce Almighty'' filminde ''Tanrının telefon numarası'' olarak verilen bir numarayı çeviren meraklılar Amerika'nın çeşitli yerlerinde gerçek kişilerin telefonlarına ulaşıyor. Günde onlarca telefon alan bir Denver radyosu, konuyla ilgili yarışma düzenlemeyi planlıyor. Radyo elemanları ''Tanrı burada yok'' diyerek kapatmaktan keyif alıyorlar.

Ancak herkes bu kadar memnun değil. Telefonu saatte 20 kere çalan Floridalı bir film şirketini dava edeceğini açıkladı. Universal şirketi, filmin çekildiği Buffalo'da mevcut olmadığı için bu numarayı kullandıklarını söylüyor.

Jim Carrey, filmde Tanrı tarafından insanüstü güçler verilmiş bir TV muhabirini oynuyor. Tanrı kendisini ne zaman ararsa cep telefonunda numarası görünüyor.

Bu arada Bruce Almighty adlı komedi filmi bu hafta Matrix Reloaded'i neredeyse ikiye katlayarak en yüksek hasılatı yaptı. Matrix 45.6 milyon dolar hasılatta kalırken Bruce Almighty 85.7 milyon dolar gişe yaptı.
Yayın tarihi: 30.05.2003
404
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.