Magazin

ABD karşıtı bir film değil

ABD karşıtı bir film değil

"Kurtlar Vadisi Irak" filminin senaristi Bahadır Özdener, Kanal D'de yayınlanan "Sinema" programında filmin Amerikan karşıtı olduğu eleştirisine katılmadığını söyledi.

Türkiye-ABD ilişkilerinde büyük bir krize yol açan "Çuval Olayı"nı konu alan, senaryosu ve Hollywood yıldızı oyuncularıyla büyük merak uyandıran "Kurtlar Vadisi-Irak" filmi 3 Şubat'ta gösterime giriyor.

Filmin senaristi Bahadır Özdener, basın gösteriminden sonra çıkan eleştirileri Kanal D'de yayınlanan "Sinema" programında yanıtladı. Özdener, "Dizinin ardından ille de bir sinema filmi gelsin diye bir derdimiz yoktu, ancak Irak olayı geldi, kendi varlığını dayattı. Bu hikayeyi Türk televizyonlarında aktaramazdık, televizyonun kaldırabileceği bir konu değildi, tek alternatif sinemaydı" dedi.

Özdener, filmin Amerikan düşmanlığını artırıp artırmayacağı konusundaki soruya da, "Kurtlar Vadisi-Irak, Irak'la ilgili bir film. Türkler dünyanın bir sorununa bakarak bir film çektiler. İşgal güçlerinin insan haklarını ihlali konusunda söz söylediler. Film, Amerikan karşıtlığı artsın ya da azalsın diye yapılmadı" yanıtını verdi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 30.01.2006
370
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.