Magazin

56 daireyi nasıl aldı?

56 daireyi nasıl aldı?

Türkücü İzzet Yıldızhan, işadamı Yusuf Cindioğlu'na verdiği 5 milyon 700 bin liralık borç karşılığında dört ay içinde 56 dairenin sahibi oldu. Ancak taraflar şimdi mahkemelik...

Gayrımenkulle ödeme yapıldı

TOKİ'den iş alan ama işlerin kötü gitmesi üzerine zor duruma düşen GÜR-DAĞ Mühendislik İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi'nin sahibi Yusuf Cindioğlu, borç almak üzere İzzet Yıldızhan'ın kapısını çaldı. Ona durumunu anlatan Cindioğlu, 5 milyon 700 bin lira borç istedi. Ama bu alışverişten sonra işler karıştı. Cindioğlu, "Borcu bir miktar para ve bize ait Mersin'deki 56 daire, 4 dükkan ve Urfa'daki bir araziyi vererek karşıladık" deyip sayfayı kapattı.

Daireler borcu karşılamadı

Buna karşılık Yıldızhan ise borcun kapatılamadığını iddia etti: "Bana ödenen para sadece 250 bin lira... Evet, Mersin'deki 56 daireyi aldım, hatta paramı kurtarmak için hepsini sattım. Ama borcum kapatılamadı. 2 milyon 250 bin lira alacağım kaldı. Suç duyurusunda bulundum. Avukatım da haciz işlemi başlattı. Artık olay mahkemede..."

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.11.2009
208
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.