Magazin

500 çıplak model ve şampanya...

500 çıplak model ve şampanya...

Miami'deki Sagamore Oteli'nde yapılan çekim için toplanan 500 model yarım saat boyunca çıplak poz verdi.

Kendisine çırılçıplak poz veren yüzlerce insanı aynı anda Birleşmiş Milletler binası önünde de, buzulların üstünde de fotoğrafladı.

Çıplaklığın müzelerde tartışma yaratmadığını, ancak kamuya açık alanlar söz konusu olunca patırtı koparıldığını düşünüyor. O, kalabalık grupların çıplak fotoğrafları deyince akla gelen tek isim olan fotoğrafçı Spencer Tunick.

Tunick son çekimini Miami'deki South Beach'te gerçekleştirdi. Ünlü fotoğrafçıya poz vermek üzere Sagamore Oteli'nin balkonlarında toplanan 500 çıplak modele göre bu iş 'seksi' olmaktan çok 'terleticiydi'. Tunick bu mekânı seçme nedenini 'aşırılıklar üzerine bir şeyler söyleme ihtiyacı' olarak açıklıyor: "Bu çalışma, eğlencedeki aşırılıklar, hayal kurmak ve fanteziyle ilgili."

Çekimler için renkli su yataklarıyla 500 şişe şampanya kullanan Tunick, modellerini simultane bir şekilde sallanması ve 'insan fıskiyesi' gibi bir görüntü vermesi için yönlendirdi. Çekime katılan 500 kişi arasında bir fotoğrafçı, hamile bir ve laboratuvar teknisyeni gibi farklı profillerden insanlar yer aldı.

37 yaşındaki Bianca Moura, çekimi 'geleneklerden kurtulma' olarak yorumlarken, 34 yaşındaki yönetici Maya Sanchez, çekimden önce bacaklarını tıraş bile etmediğini söylüyordu. Fotoğraf, otelin modern sanat koleksiyonunda yer alacak.
(Radikal)
Yayın tarihi: 10.10.2007
442
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.