Magazin

40 bin lira verdik 300 bin dolar gösterdik

40 bin lira verdik 300 bin dolar gösterdik

Şafak Sezer, "Kadri'nin Götürdüğü Yere Git" filminden parasını alamadığı gerekçesiyle yapımcı Cem Özer'e dava açtı ve haciz kararı çıktı. Bunun üzerine Özer'in avukatları, Sezer'in elindeki sözleşmenin sahte olduğunu, onun piyasasını artırmak için sahte sözleşmeye yüklü bir meblağ yazıldığını açıkladı.

"Kadri'nin Götürdüğü Yere Git" filmi yüzünden mahkemelik olan Cem Özer ile Şafak Sezer arasında sular durulmuyor. Özer'in ortağı olduğu USTA adlı yapım şirketinin hakkı olan parayı ödemediği iddiasıyla dava açan ve Özer aleyhine haciz kararı çıkartan Sezer'e sürpriz bir karşılık geldi.

Cem Özer'in avukatı Okan Fenercioğlu, ünlü oyuncunun haksız yere dava açtığını çünkü piyasası artsın diye hazırlanan geçersiz sözleşmeyi baz alarak ücret talep ettiğini belirtti: "Şafak Sezer'in başrolünde yer aldığı 'Kadri'nin Götürdüğü Yere Git' isimli filmde, Şafak Sezer 40 bin TL oyunculuk bedeli almıştır. 40 bin TL'lik oyunculuk sözleşmesi bulunan Sezer'in piyasasını artırmak amacıyla, aynı gün kendisine 300 bin dolarlık bir oyunculuk sözleşmesi daha yapılmıştır. Olayın aslını, piyasasını artırmak amacıyla yapılan 300 bin dolarlık oyunculuk sözleşmesini sanki gerçekmiş gibi tahsil etmek üzere giriştiği haksız ve hukuksuz eylemler oluşturmaktadır. Cem Özer'in yaptığı dostluğa karşılık Şafak Sezer'in bu eyleminin ahlaki olup olmadığı, kamuoyunun ve yargının takdirine bırakılmıştır."
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.05.2010
199
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.