Magazin

2006'ya Yeşilçam zengin giriyor

2006'ya Yeşilçam zengin giriyor

Türk Sineması'nın usta yönetmenlerinin imzasını taşıyan 3 iddialı yapım, yeni yılla beraber birbiri ardına vizyona girmeye hazırlanıyor.

'Babam ve Oğlum' ile 'Organize İşler' adlı ilgi gören yapımların ardından izleyici, yeni yılda 3 iddialı Türk filmiyle tanışmaya hazırlanıyor.

'Keloğlan'
Bir dönem ünlü sanatçı Rüştü Asyalı'nın beyazperdede can verdiği 'Keloğlan', yıllar sonra farklı bir uyarlamasıyla sinema seyircisiyle buluşacak. Çekimlerinin başladığı günden bu yana ilgiyle izlenen 'Keloğlan Kara Prens'e Karşı' adlı yapımda Tayfun Güneyer kamera arkasına geçti. Keloğlan'ı Mehmet Ali Erbil´in, 'Kara Prens'i Özcan Deniz'in canlandırdığı filmde, 'Bir İstanbul Masalı' dizisiyle tanınan Ahu Türkpençe
'Balkız', Petek Dinçöz ise 'Cankız' karakterini canlandırıyor.

'Hababam Sınıfı Üçbuçuk'
'Hababam Sınıfı' serisinin yeni halkası da 2006 yılıyla birlikte seyirciye 'merhaba' diyecek. 'Hababam Sınıfı Üçbuçuk' isimli korku-komedi filmi, 6 Ocak 2006 tarihinde 'Keloğlan Kara Prens´e Karşı' adlı yapımla aynı gün seyirci karşısına çıkacak. Ferdi Eğilmez'in yönettiği bu filmde de başrolü Mehmet Ali Erbil üstleniyor. Erbil'e, Seda Sayan, Kibariye, Şafak Sezer, Memet Ali Alabora ve Peker Açıkalın eşlik ediyor. Senaryosunu Kemal Kenan Ergen'in kaleme aldığı filmin müzikleri Cem Erman'ın imzasını taşıyor.

Türk korku filmi: 'Dabbe'
Türk Sineması'nın 'Okul' ve 'Büyü' adlı yapımlarla birlikte elatmaya başladığı korku türünün yeni bir örneği geliyor: 'Dabbe'...

Seyirciyle 10 Şubat 2006 tarihinde buluşacak filmin yönetmeni Hasan Karacadağ. Ümit Acar, Kaan Girgin, Serdar Özer, Ebru Aykaç, SühaTok, Serhat Yiğit, Zeynep Hasdal Çolakoğlu, Fulya Candemir, Sabri Tekinalp ve Murat Seviş'in rol aldığı filmin senaryosu da Hasan Karacağ'ın imzasını taşıyor. Müziklerini Türkay Türkmen ve Olay Andaç'ın hazırladığı yapımın görüntü yönetmeni Seyhan Bilir...

Yaşamını Japonya'da sürdüren Hasan Karacadağ´ın çekimleri İzmir'in Selçuk ilçesinde gerçekleştirilen filmi, üçlemenin ilk halkasını oluşturuyor. Kıyametin internet aracılığıyla yayılacağı teması üzerinekurulu film, ismini kutsal kitaplarda anlatılan 'Dabbet-ül Arz'dan alıyor.
Yayın tarihi: 26.12.2005
333
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.