Magazin

2 bin yıllık piramidin dibine hiper-kondu

2 bin yıllık piramidin dibine hiper-kondu

ABD'nin Wal-Mart mağazlar zinciri, tüm tepkilerine karşın Meksika'nın Teotihuacan piramitlerinin hemen yanına dev hipermarket açtı.

Dünyanın en büyük perakendecisi Wal-Mart, çevrecilerin eylemlerine ve uyarılarına karşın bildiğini okuyarak Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Meksika'daki antik Teotihuacan piramitlerinin 400 metre yakınına dev bir hipermarket tesis etti.

Halk kültüre doymuş
İndirimli mal almak için hipermarketin açılışının saatler öncesinde kuyruk oluşturan yüzlerce Meksikalı, bölgede mağaza açılmasından memnun olmuşa benzese de, protestolar hızını kesmeyecek gibi...

Başka yere açılsın!
Çevreciler, kısa bir süre önce şirketin 2 bin yıllık Teotihuacan piramitlerinin yanına market açmasını protesto için en yüksek piramide tırmanmışlardı. Protestocular, bölgeye mağaza açılmasına karşı olmadıklarını, ancak böyle bir yerin antik harabelerin uzağına inşa edilmesi gerektiğini savunuyor.
Yayın tarihi: 08.11.2004
254
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.