Magazin

112 bin TL'yi unuttu

112 bin TL'yi unuttu

Sanatçı Ajda Pekkan'ın bugüne kadar 1 kuruş telif almadığını açıklaması, MÜYORBİR Başkanı Ahmet Koç'u harekete geçirdi.

Ajda Pekkan'ın "Müzikten 1 kuruş telif ücreti almadım" açıklaması üzerine harekete geçen MÜYORBİR Başkanı Ahmet Koç, "2004'ten bu yana Ajda Hanım'a 112 bin TL'lik telif ödenmiş. Sanırım Ajda Hanım, parasının yattığı hesabı unutmuş" dedi.

HESAPLARI İNCELEDİ
Süperstar'dan süper unutkanlık! Türk pop müziğinin 'Süperstar Ajda Pekkan'ın, geçen hafta Twist markası için hazırladığı koleksiyonun Antalya'daki tanıtımında yaptığı, "Bugüne kadar hiç telif hakkı almadım. 1 kuruş da 5 kuruş da almadım" açıklaması MÜYORBİR (Müzik Yorumcuları Birliği) Başkanı Ahmet Koç'u harekete geçirdi. Koç, birliğin hesaplarını tek tek kontrol etti.

1500 SANATÇIYA TELİF
Ahmet Koç, birliğin hesaplarında yaptığı incelemenin ardından Ajda Pekkan'a 2004 yılından bu yana toplam 112 bin TL telif hakkı ücreti ödendiğini ortaya çıkardı.

1500'den fazla yorumcunun telif haklarını takip ettiklerini ve üyelerine düzenli ödeme yaptıklarını belirten Ahmet Koç, "Sanıyorum Ajda Hanım telif hakları parasının yattığı hesabı unutmuş" diye konuştu.

(Gazeteport)
Yayın tarihi: 15.05.2011
439
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.