Güzellik

Kusursuz Cildin Formülü

Kusursuz Cildin Formülü

Sürekli telaş içindesiniz, hayatınız tam bir koşturmaca içinde geçiyor. Vakit ne gezer! Yoğun yaşam tarzınıza ayak uyduracak güzellik ve bakım tüyolarını açıklıyoruz...

Güncellenme tarihi:

Kendinize baktığınızda yorgun, solmuş, donukbir cilt görüyorsanız bir yerlerde yanlış var demektir. Çoğumuzun bilmediği ve sürekli tekrarladığı yanlışlardan vazgeçmenin zamanı geldi.

Cilt sağlığımızı en çok etkileyen 4 faktör: Dengesiz beslenme, Stres, düzensiz uyku ve hava kirliliği.

Dengesiz Beslenme

Sağlıksız besleniyorsanız cildinizi koruyucu yaşamsal maddeleri alamıyorsunuz demektir. Bol su içmek ve sebze meyve ağırlıklı beslenmek cilt sağlımız için oldukça önemlidir. Hayatınızdan sağlıksız atıştırmalıkları çıkarıp, ofise giderken çantanıza meyve atarak; öğünlerinizde sebze ağırlıklı seçimler yaparak cildinizin ışıltısını koruyabilirsiniz.Sigara ve Alkol

ikisi de vücudunuza ve cildinize zarar verir, parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü yitirmiş bir cilde yol açar. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini hızlandırır. Cildiniz ve hayat kaliteniz için sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Stres

İşte uzun saatler geçiriyor, bir toplantıdan diğerine koşturuyorsunuz. Cildiniz hassaslaşır ve tepki verir. Her ne kadar azaltmaya çalışsak da, stres yaşamımızın kaçınılmaz bir parçası. Onunla baş etmeyi öğrenmemiz gerek. Kendinize küçük molalar vererek, zaman zaman şehirden uzaklaşıp doğada vakit geçirerek stresli ortamlardan uzaklaşmak size iyi gelecektir.Düzensiz Uyku

Geç yatılmış bir gecenin izleri hemen grileşmiş yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir. En fazla göze çarpan ise şişmiş ve koyulaşmış göz altlarıdır. Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, bunu uyandığınızda kan dolaşımını sağlayacak hareketler ve yüzünüze soğuk su çarparak telafi etmeye çalışın. Ancak uzun vadede uyku saatlerinizi düzenlemeniz, sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir.

Hava Kirliliği

Şehirde yaşamayı, hızlı tempoyu ve hareketli olmayı seviyor olabilirsiniz. Ancak hava kirliliği cildinizin solgun ve donuk görünmesine yol açar. Ayrıca cilt tonunda gözle görülür şekilde düzensizlikler oluşabilir. Cildi düzenli bir şekilde temizlemek bu durumun önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Birçoğumuz bu faktörlerin ve cildimize etkilerinin farkında olsak da, yoğun yaşam tempomuz nedeniyle kendimize ve cilt bakımımıza fazla zaman ayıramayabiliyoruz. Oriflame’in geliştirdiği True Perfection Cilt Bakım Serisi daha canlı, daha ışıltılı ve genç görünümlü bir cilde kavuşmanıza yardımcı oluyor. True Perfection anında etki gösteren Düzgünleştirici Serum, Gündüz Nemlendiricisi ve Yenileyici Gece Bakımı ürünleri ile yoğum yaşam temposunda cildinizin en büyük destekçisi oluyor. Pers İpek Ağacı’nın cildi canlandıran ve yenileyen özüyle geliştirilen ürünler ile cildinize parıltısını geri kazandırabilir; aydınlık, pürüzsüz, nemli ve eşit tona sahip pürüzüsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

True Perfection Cilt Bakım Serisi için tıklayınız!

Yayın tarihi: 31.10.2014
8429
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.