Mahmure

Feminen pembe!

pembe
Güncellenme tarihi: 24.02.2014 9:44
Belki de pembe kadınların ironik bir isyanı...

İtiraf ediyorum. Ben pembeyi hep sevdim Tüm dünyaya gerçekten bir yetişkin olduğunu ve kimsenin seni anlamadığını kanıtlamaya çalıştığın öfke dolu blue çağında, pembenin yerini gri aldı. Varoluş krizleri yaşayan genç bir kız için uygun ve sembolik bir renk. Gri dönemimden üniversitede çıktım. Yeni derdim ise her içki ısmalarladığımda kimliğimin istenmesi ve olduğumdan çok daha küçük gözükmemdi. Pembe davama yardımcı olamazdı. Ama gizli sevgim mezuniyet sonrasında beni New York’a kadar takip etti. Ancak hergün yeni bir şey (ve insan) deneyimleten bir şehirde yaşayan 20′li yaşlarındaki bir olarak pembeye olan sevgimi iyice bastırdım. “Özgüven demiyor. Seksi bir renk değil,” diye sabırsız genellemeler yaptım.

Harika bir sürpriz oldu pembenin geçtiğimiz sene yaptığı kuvvetli geri-dönüş. Değişik, yumuşak tonlamalarını kalabalık endüstriyel sokaklarda çiçek açarken rahatlıkla görebilirsiniz. Kadınların hem profesyonel hem de özel hayatlarında erkek gibi davranmak zorunda kaldıkları bir dönemde yaşıyoruz. Belki de pembe kadınların ironik bir isyanı. Çünkü sınır ve güvenle kullanıldığında, çok feminen bir renk olabilir. Bütün olay neyle kombine ettiğin.

Değişik dokular, boylar ve tarzlarla oynamayı seviyorum. Bol ve kocaman bir kazak deri pantolon üzerinden akan. Çarpıcı bağcıklı sandaletler tatlı pembuş bir kokteyl elbisesi altında. Gül rengi bir palto açıldığında ortaya çıkan zıt, maskülen bir takım. Keskin dikim ipek bir ceket, altında yırtık skinny jeans. Ciklet rengi bir clutch çanta ve sade, siyah bir jumpsuit. Püf nokta uyumlu bir zıtlık sağlamak. Ve bir kadın olarak istediğiniz kadar zıt olabilirsiniz.DNA’imizde var. Ve inanın, bir ilişkiyi canlı tutan en öenmli etkenlerden biri beklenmedik olmak. O yüzden artık pembeden korkmayın.

7893
Başak Miller hakkında daha fazla bilgi için
/ new-ist.net/ / twitter.com/NEW_IST / instagram.com/basakmiller#
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.