Mahmure

3 Adımda İspanyol Paça Nasıl Giyilir?

Güncellenme tarihi: 03.11.2014 17:40
İspanyol paça pantolonlar uzun süredir gündemde... Kişiye nostaljik bir hava katan bu pantolonlarla stil sahibi olmak çok kolay!

1- Doğru pantolonu bulun. Çok zayıf olabilirsiniz ya da tam tersi biraz kilo probleminiz olabilir. Her iki durumda da İspanyol paça tercih edebilirsiniz ancak bacaklarınıza yapışan modellerden uzak durmanız gerekiyor. Orta genişlikte bir pantolon idealdir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise; İspanyol paça pantolonun boyu... Paça boyu asla kısa olmamalı, hatta oturduğunuzda bile bacaklarınızın gözükmeyeceği uzunlukta paçaları olmalıdır. Tabii ki, asla sokakları süpüren pantolon paçalarını tavsiye etmiyorum; sıklıkla giydiğiniz ayakkabıların topuk uzunluğuna göre ideal bir paça boyu bulmaya çalışın.2- Ayakkabı seçiminde işiniz kolay. İspanyol paçalar özellikle kalın topuklu ya da dolgu topuklu pantolonlarla çok yakışıyor. Tek dikkat edeceğiniz nokta; ayakkabılarınızın pek gözükmemesi... Bunun için sık kullandığınız topuk boyunda paça boyunu ayarlamanız akıllıca olur. Bu şekilde bacak boyunuz da olduğundan daha uzun gözükür. Eğer uzun boyluysanız, topuksuz modellerle İspanyol paça pantolonunuzu giyebilirsiniz. Ancak paçalarınızın yerleri süpürmediğinden emin olun.3- Gelelim ispanyol paça ile giyilebilecek üstlere... İspanyol paça pantolonlar bol kesimli olduğundan, üstümüze oturan parçalar giymek daha orantılı bir görünüm sağlar. Mesela, üzerinize tam oturan kısa ceketlerle harika görünür. Kısa kazaklar ya da fazla bol olmayan balıkçı yaka kazaklarla birlikte giyilebilir. Gömlek giyecekseniz, gömleğinizi pantolonun içine sokarak giyebilirsiniz. Eğer ille bol bir üst giyecekseniz, belinize bir kemer takarak orantı sağlayabilirsiniz.

6832
Gardrop Kedisi hakkında daha fazla bilgi için
/ gardropkedisi.com / twitter.com/gardropkedisi / facebook.com/gardropkedisi
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.