Mahmure

Fellini filmleri Pera Müzesi'nde

Güncellenme tarihi: 08.10.2013 12:33
Pera Film, sinemanın ustaları dizisini Sinemanın Kazanovası: Fellini programıyla sürdürüyor...

Pera Film, sinemanın ustaları dizisini İtalyan Kültür Merkezi ve İtalyan Dışişleri Bakanlığı iş birliğiyle, Sinemanın Kazanovası: Fellini programıyla sürdürüyor. Programda Fellini’nin dokuz filmine yer veriliyor.

En sevilen ve en anlaşılır filmi olan Amarcord, koyu bir nostaljiyle örülü çocukluk anıları filmidir ve yapıtına mükemmel bir giriş noktası sunar. Bir yönetmenin sanatsal krizleri hakkında anılar, düşler ve fantezileri birleştiren bir kolaj olan 8 ½ ise belki de başyapıtıdır.

Aylaklar gibi erken dönem çalışmalardan sonra Fellini, yeni gerçekçiliğin siyasal kısıtlamalarından çok sevilen Sonsuz Sokaklar ile kurtuldu, ardından daCabiria’nın Geceleri, Ruhların Giulietta’sı ve Ve Gemi Gidiyor gibi filmlerde sirk, toplumsal dekadans, manevi kurtuluş ve daha tartışmalı bir biçimde de olsa kadınlarla ilgili saplantılarını cesur bir biçimde araştırmaya koyuldu.

Gösterim programına gelince:*Film gösterimleri indirimli müze giriş bileti (5 TL) ile izlenebilir.

*Rezervasyon alınmamaktadır.

--
Ece Saçar
www.ecesacar.com

1995
Ece Saçar hakkında daha fazla bilgi için
/ ecesacar.com/
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.