Mahmure

SPA yönetimi eğitimi

SPA yönetimi eğitimi

SPA merkezlerinin faaliyetlerini planlayacak, örgütleyecek, yürütecek, koordine edecek ve denetleyecek SPA yöneticiliği eğitimi almaya ne dersiniz?

SPA yönetimi eğitimi
Yakın bir zamana kadar SPA denildiğinde akla gelenler sadece hamam veya masajdan ibaretti; fakat dünyada ve ülkemizde SPA sektörünün hızla gelişmesi hem SPA kapsamındaki hizmetlerin çeşitliliğinin artmasına hem de müşteri beklentilerinin değişmesine ve yükselmesine neden oldu. Bununla birlikte SPA merkezlerinde yeni görev tanımları ortaya çıkarak, yeni iş kolları oluştu. Natır-Tellak, Masöz -Masör, Terapist, SPA Resepsiyonisti, SPA Pazarlama & Satış Elemanı, SPA Kalite Uzmanı, SPA Yöneticisi, SPA Denetçisi... Ancak ülkemizdeki SPA merkezlerinde bu görevler altında çalışacak personel bulmakta büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Küreselleşen dünyamızda rekabet diğer sektörlerde olduğu gibi SPA sektöründe de üst seviyelerdedir. Ülkemizde SPA merkezlerinin faaliyetlerini planlayacak, örgütleyecek, yürütecek, koordine edecek ve denetleyecek SPA yöneticileri aranıyor. Bazı firmalar yöneticilerini yurt dışından getirirken bazı Türk SPA yöneticilerimiz ise bilgilerini yurt dışındaki SPA merkezleriyle paylaşmakta ve kariyerlerini yurtdışında sürdürüyorlar.

Günümüz SPA & WELLNESS sektörü çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. SPA merkezleri, otel SPA'ları, sezonluk çalışan SPA merkezleri, WELLNESS merkezleri, güzellik salonları, spor merkezleri gibi işletmeler günden güne çoğalmaktadır. Bu sektörün çok hızla gelişiyor olması rekabeti de beraberinde getirmektedir. Ancak rekabet gücünü artıracak yönetici ve personel sayısının az olması işletmelere dezavantaj sağlamaktadır.

Vizyon sahibi olduğunuzu, insan ilişkilerinizin kuvvetli olduğunu, yönetici vasfına sahip olabileceğinizi düşünüyorsanız ve bir de yabancı dil biliyorsanız belki yeni mesleğiniz SPA Yöneticiliği olabilir. Bu konuyla ilgili Şubat ayındaki İstanbul SPA Yöneticiliği Eğitimi tam sizin kariyer planlarınıza uygun olabilir.

www.spayonetimi.com
Yayın tarihi: 01.02.2011
1347
dahafazlası
YORUMLAR

peki bu konuda deneyim sartmidir??

esra coker 10.07.2011 20:13:45

merhaba Erhan bey eğitimlerimiz herkese açıktır

tufan sipahi 07.02.2011 01:06:10

eğitimler çok ilgimi çekti. ben yıllardır bu sektörde çalışmaktayım. bir spa merkezinin yönetim fonksiyonlarını bilmek, nasıl yönetileceğini öğrenmek çok değerli bir eğitim bence. eğitim sadece bayanlar için mi? yoksa her dileyen katılabilmekte mi?

Erhan Otlu 03.02.2011 15:30:53
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.