Mahmure

Pratik Bilgiler: Parke Temizliğinde Püf Noktalar

Pratik Bilgiler: Parke Temizliğinde Püf Noktalar

Parke temizliğindeki püf noktaları yazdık...

Evlerin büyük bir alanında yer yüzeyi olarak şık görünümlü parkeler tercih edilmektedir. Hem ısı tasarrufu hem de şık bir görünüm sunan parkeler, su geçirmez gibi birçok özelliği bulunan çeşitleeriyle her türlü alanda kullanılabilmektedir. Parkeler, taş yüzeylere göre daha zor temizlenir. Eşyaların kaydırılmasıyla oluşan çizikler ve su dökülmesi, çok ıslak kalması sonucu parkeler şık görüntüsünü kaybeder. Parke yüzeylerinin haftada bir kes tozunun alınıp temizlenmesi gerekir. Toz alma işleminde  elektrikli süpürge kullanılabilinir.

Parke yüzeyleri için özel üretilmiş, durulanmayan ve parlamasını sağlayan temizlik ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri sulandırarak düzenli olarak parkeler silinmeli, çok ıslak kalmamasına özen gösterilmelidir. Sileceğiniz bezin ıslak değil nemli olmasına dikkat etmeli ve iyice sıkmalısınız.Parke temizliğinde deterjan kullanırken kesinlikle fayans temizleyici, çamaşır suyu, bulaşık detarjanı gibi kimyasallar kullanmamalısınız. Sadece ahşap ve parke yüzeyler için uygun temizlik detarjanlarını veya saf suyu, beyaz sabun katılmış suları tercih etmelisiniz.

Pratik Bilgiler: Kepeğe Karşı Ballı Şampuan

Yayın tarihi: 15.04.2016
1214
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.