Mahmure

Kadınlara En Çok Yakışan Meslekler

Kadınlara En Çok Yakışan Meslekler

Yapılan araştırmalar kadınlara en çok hangi mesleklerin yakıştığını belirlemiş...

Güncellenme tarihi:
Kadınlara en çok yakışan meslekler

Modern dünyada kadınlar her mesleğe el atmış durumda ve her işin altından çok güzel şekilde kalkabiliyorlar. Neredeyse her işi yapabilecek beceride olan kadınlar için yapılan bazı araştırmalar onlara en çok hangi mesleklerin yakıştığını bulmuş.
Çoğunlukla erkeklerin tercih ettiği eczacılık, son zamanlarda kadınların da gözdesi haline geldi. Özellikle son 5 yıldır çok rağbet gören eczacılık, annelik, ev hanımlığı gibi birden çok görevi olan kadınlar için iyi bir seçim.

Fizyoterapistlik, son 15 yıldır çok gündemde olan bir konu ve kadınların severek yapabileceği işlerden. Yapı olarak duygusal ve sabırlı olan kadınlar için çok rahat yapabilecekleri bir meslek.

Dünyadaki en iyi aşçıların tamamı neredeyse erkek. Mutfak denince akla kadın gelmesine rağmen ortada böyle bir tezat var.
Kadınların ruhsal yapısına uygun bir meslek olan psikologluk, yine son dönemlerde kadınlar tarafından çok tercih edilir durumda.

Yayın tarihi: 26.06.2012
6420
YORUMLAR

Hangi araştırma sonucu ? bu kadar kısıtlı meslek mı ? Kadin asırı fiziksel güç gerektirmeyecek her meslekde başarılıdir.yeterki yoluna sudan sebepli engeller çıkmasın

Reyhan Kocabal 06.03.2015 11:12:56
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.