Mahmure

Hakan Arabacıoğlu Kimdir?

Hakan Arabacıoğlu Kimdir?

Zest Coaching / Yaşam Koçu

Güncellenme tarihi:

İşim, insanlara hiç sormadıkları soruları sormak. Hiç bakmadıkları gibi bakmalarını, hayallerine giden yolda adım atmalarını sağlamak.

Ben koç olmak için yola çıkmadım. Yıllarca kendi kişisel gelişimim için öğrendiklerimi dünya ile paylaşmaya karar verdiğimde bana en uygun işin de bu olduğunu keşfettim. Sonra geriye dönüp baktığımda, 7 yaşımdayken de 5 yaşındaki kardeşime okuma yazma öğrettiğimi bile hatırladım. Öğretmek benim hayatımın hep bir parçasıydı.

Kişisel gelişim ve sağlıklı yaşam konularına merakım çocuk yaşlarda başladı. Beden ve ruh sağlığının önemini keşfederek kendi baharatlarımı kurutan, faydasına inanmadığım yiyecekleri yemeyen, sağlıklı yaşlanarak 100 yaşını geçen Orta Asyalı bilim adamlarının hayatlarını okuyan, onların öğütlerine göre yaşayan bir çocuktum.

Ortaokul yıllarında, son derece sınırlı olan kişisel gelişim konularındaki yazıları, Doğan Cüceloğlu, Dale Carnegie gibi yazarların kitaplarından takip ettim. Elimden düşürmediğim, neredeyse ezberlediğim 10 ciltlik Bilinmeyen Ansiklopedisi sayesinde, insanın bir enerji bedenine de sahip olduğu gerçeğini o yaşlarda farkettim.

Başarıya odaklanarak, kendimi analiz ederek ve kendime uygun metodlar geliştirerek hazırlandığım üniversite sınavında elde ettiğim Türkiye 36’ncılığı, uyguladığım ilk kişiye özel gelişim sisteminin başarısını kanıtlar nitelikteydi.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’ne devam ettiğim dönem boyunca, bir yandan okulun rehberlik merkezinin kişisel gelişimle ilgili atölye çalışmalarına katılırken, bir yandan da part time çalıştığım organizasyon işlerinden kazandığım para ile Avrupa’yı gezdim.

İş hayatı sırasında Reiki (Evrensel Şifa Enerjisi) sayesinde şifacılıkla, yani doğal ve alternatif tedavi yöntemleriyle tanıştım. Bu süreçte şifanın tek başına enerji ile olmadığını, sağlıklı beslenmenin, egzersizlerin, düşünceyi yönetmenin birbirini tamamladığını gördüm.

Aralarında Reiki’yi dünyaya tanıtan William Lee Rand’ın da bulunduğu farklı kişilerden, farklı zamanlarda birçok eğitim aldım. 4,5 yıl boyunca, Bilge Şeker’in “İçimizdeki Işığa Yolculuk” adlı kişisel gelişim derslerine katıldım. Yıllarca Orta Asya ve Tibet’te şifacılıkla ilgili çalışmış bir Türk’ten, 1 yıl şifacılık eğitimi aldım. Masssuma enerjisi ustasıyım.

Kişisel gelişimle birlikte; kendi yeteneklerimi keşfederek, daha keyifli bir hayat sürmek amacıyla farklı ilgi alanlarına yöneldim.

3 yıl boyunca Okay Temiz Ritim Atölyesi ile İstanbul’daki birçok büyük konser alanında sahneye çıktım, canlı yayınlara katıldım, ortak bir albümün içinde yer aldım. Seyahat etmekten ve farklı kültürleri tanımaktan büyük keyif aldım. Bu kültürlerle kendi dillerinde iletişim kurabilmek amacıyla İngilizcenin yanı sıra, İtalyanca, Fransızca ve Almanca öğrendim.

Bunların yanında, hayatın farklı tatlarını yan flüt çalarak, seramik yaparak, sanat tarihi öğrenerek ve dans ederek keşfetmeyi sürdürdüm.

İş hayatım da kısaca şöyle geçti: Ford Otosan pazarlama bölümünde 4 yıl boyunca Internet'le ilgili projeleri yönettim. Procter & Gamble'da 2 yıl boyunca Ariel, Ace, Alo, Prima gibi markaların medya planlamasını ve satın almasını yaptım. MLS Holding'de yönetim danışmanı olarak 4 yıl boyunca şirketlerin kurumsallaşma projelerini yönettim.

Yaşam koçluğuna ilk olarak Bob Proctor Life Success Consultants sertifikası ile başladım. 2010 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu'ndan onaylı International Coach Academy'den mezun oldum. Yine 2010 itibariyle Uluslararası Koçluk Federasyonu'nun Türkiye'de onayladığı yaklaşık 20 koçtan biri oldum.

www.zestcoaching.com

Yayın tarihi: 21.04.2014
1559
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.