Mahmure

Eczacıbaşı – Baxter, Bayrağı Koçak Farma’ya Devretti

Eczacıbaşı – Baxter, Bayrağı Koçak Farma’ya Devretti

Türk ilaç sanayisi kuruluşlarından Koçak Farma, Eczacıbaşı-Baxter’a ait serum grubu ürün ruhsatlarını, markaları, makine ve teçhizatı satın aldı.

Eczacıbaşı – Baxter, Bayrağı Koçak Farma’ya Devretti
Türk ilaç sanayiinin önde gelen kuruluşlarından Koçak Farma, Eczacıbaşı-Baxter’a ait serum grubu ürün ruhsatlarını, markaları, makine ve teçhizatı satın aldı. Bilindiği gibi Baxter’in dünyadaki yeni yapılanmasının ardından, 1994 yılından bu yana Türkiye’de % 50-50 ortaklık yapısıyla faaliyet gösteren Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri’ne ait ürün portföyünün, Eczacıbaşı- Baxalta Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş ve Baxter Türkiye çatıları altında pazara sunulmaya devam edilmesi kararı alınmıştı.
Serum üretim ve satış faaliyetinde bayrağı Eczacıbaşı-Baxter’den devralan Koçak Farma yetkilileri, halk sağlığı açısından stratejik öneme sahip serum üretiminde çıtayı daha da yükseğe taşımayı hedeflediklerini belirttiler.KOÇAK FARMA HAKKINDA
1971 yılında kurulan Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş., geçen 45 yıl içerisinde Türk İlaç Sanayi’nin hızla gelişen kuruluşlarından biri olmuş ve bugün 1200’e yakın çalışanı 500’ün üzerindeki ilaç çeşidi ve ilaç hammaddesi üretimi ile Türk tıbbına önemli katkılar sağlayan bir kuruluş haline gelmiştir.
Ana merkezi İstanbul’da olan Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş. Türkiye genelinde 11 Bölge Müdürlüğü ve 500 kişilik satış teşkilatı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmaya ait 2 üretim tesisinde ilaç ve ilaç hammaddesi üretilmekte olup, ilaç üretimi 2000 yılından itibaren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete giren 100.000 m2’si kapalı alan, 140.000 m2’lik modern ilaç üretim tesislerinde faaliyetine devam etmektedir.

Uzm. Dr. Hakan KOÇAK
CEO ve Genel Müdür

Yayın tarihi: 15.11.2016
735
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.