Mahmure

Diş Macununun Farklı İşlere Yaradığının 8 Kanıtı

Diş Macununun Farklı İşlere Yaradığının 8 Kanıtı

Banyoyu temizlemek, koku gidermek, takıları parlatmak ve dahası… Diş macununu diş fırçalamak dışında nasıl kullanabilirsiniz? İşte, işinize yarayacak 8 bilgi…

Güncellenme tarihi:

1- Diş macununu ayakkabı temizliğinde kullanabilirsiniz. Özellikle rengi siyahlaşan beyaz deri spor ayakkabılarınızı diş macunu ile silebilir, eski rengine dönmesini sağlayabilirsiniz.

2- Uzun süredir kullandığınız ve parlaklığı azalmış takılarınızı diş macunu ile parlatmanız mümkün.
3- Ütü yaparken bazı kıyafetler ütü tabanına yapışabilir. Bunu temizlemek için diş fırçasına bir parça macun damlatıp ütünüzün tabanını fırçalayabilirsiniz.

4- Evde yüzey temizleyici veya parlatıcı kalmadıysa diş macununu temizlik malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Banyonuzun musluklarını veya lavabosunu diş macunu kullanarak temizleyebilirsiniz.
5- Takılarınızı olduğu gibi evde bulunan gümüş süs eşyalarını da diş macunu ile parlatabilir, lekelerini çıkartabilirsiniz.

6- Çocuğunuzun ya da kardeşinizin pastel boyayla boyadığı duvarları diş macunu ile temizlemeniz de oldukça kolay.
7- Diş macununu sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Macun sivilceli bölgeyi kurutur.

8- Sarımsak veya soğan doğradığınızda, balık yediğinizde elinizdeki kötü kokudan diş macunu sayesinde kurtulabilirsiniz.

Yayın tarihi: 11.03.2015
5058
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.